Montblanc

Značka Montblanc si vybudovala renomé výrobou luxusních psacích potřeb a doplňků. Do segmentu náramkových hodinek vstoupila roku 1997, kdy představila dceřinou společnost Montblanc Montre S.A. se sídlem v Le Locle, hodinářský status stvrdila následnou koupí špičkové manufaktury Minerva sídlící ve švýcarském Villeretu. Tradice značky Minerva sahá až do roku 1858. Hodinky Montblanc fascinují maximální kvalitou ruční práce, neotřelým, do detailu propracovaným designem a řadou inovací. Jsou skvělou volbou pro všechny milovníky prvotřídního řemesla, kteří chtějí zanechat dojem.

Kde koupíte?

Butik Carollinum
Pařížská 11, Praha 1
více informací
Design
Design
Schopnost překvapovat a neustále posouvat design luxusních doplňků prokázal Montblanc už v produkci plnicích per. Úspěšně ji přenáší i do výroby hodinek, ty neotřelým a originálním designem budí pozornost hodinářského světa.
Podobě hodinek věnuje Montblanc velkou pozornost a pečlivost. Designéři značky propojují moderní prvky s historií celého oboru a jeho slavnými osobnostmi. Výjimečné jsou například hodinky inspirované dílem vynálezce chronografu Nicolase Mathieua Rieusseca, které najdete v kolekci Star Legacy, nebo originální interpretace kapesních hodinek v kolekci Montblanc 1858.
číst více
Vysoká spolehlivost
Vysoká spolehlivost
Na odolnost a spolehlivost chodu při pravidelném používání hodinek klade Montblanc velký důraz. Vybrané modely procházejí během tří týdnů náročným 500hodinovým testem funkčnosti, který simuluje podmínky jejich nošení.
Komplexita a délka testování, které uplatňuje Montblanc, nemají v hodinářském světě srovnání. Během 500hodinového testu je důkladně prověřeno fungování mechanismu strojku. Navíc jsou hodinky vystaveny působení různých hodnot teplot, vlhkosti, tlaku vodního sloupce nebo simulaci střídání dob, kdy jsou na ruce a odložené v klidu. To vše odráží touhu Montblancu po naprosto perfektním výrobku.
číst více
Poctivé řemeslo a inovace
Poctivé řemeslo a inovace
Montblanc pečuje o zachování tradice švýcarského hodinářství. Řada modelů se vrací ke starým řemeslným metodám, jako je například prostorový vlásek. Inovace značka zdařile využívá k posouvání hranic celého oboru.
Značka Montblanc si dokázala vybudovat pověst schopného hodinářského mistra už v roce 2008, kdy uvedla první in-house kalibr MB R100 s rezervou chodu 72 hodin. V roce 2010 následoval fenomenální model Metamorphosis, který prvně kombinoval dva různé číselníky pro dvě různé funkce. V roce 2011 se opět inspirovala historií, tentokrát námořními časomírami z 18. století, a představila světu první náramkové hodinky s dvěma cylindrickými vlásky.
číst více
Široké portfolio
Široké portfolio
V kolekcích si přijdou na své fanoušci sportovních hodinek s řadou komplikací, odolných časomír pro vysokohorské výpravy i ti, kdo chtějí na zápěstí stylový módní doplněk. A samozřejmostí jsou modely pro ženy, elegantní a nadčasové.
Montblanc rozšiřuje portfolio promyšleně, reaguje tak na rozličné potřeby zákazníků i proměnu preferencí fanoušků luxusních hodinek. Kolekce TimeWalker zaujme všechny milovníky motoristických hodinek, kolekce Montblanc 4810 nabízí nejkvalitnější modely s řadou náročných komplikací, příznivce retro designu osloví linie Montblanc 1858, Heritage, Tradition či Star Legacy, kolekce Summit 2 zahrnuje modely chytrých hodinek.
číst více
Filantropie
Filantropie
Díky zkušenosti s výrobou široké škály luxusního zboží Montblanc velmi dobře ví, že vedle kvality výrobku hraje čím dál tím důležitější roli také životní styl, který značka reprezentuje. Iniciuje mnoho filantropických programů různého zaměření.
V roce 1992 založila společnost nadaci Montblanc Cultural Foundation, jejímž cílem je prosazovat nové myšlenky prostřednictvím podpory současného umění. Nadace pomáhá talentovaným umělcům, kteří svými díly provokují a poukazují na palčivé problémy dneška. S artovým světem je společnost Montblanc spojena velmi těsně – dotuje řadu uměleckých festivalů či vybraná hudební tělesa. Vedle toho se podílí například na boji proti AIDS a výraznou měrou podporuje výzkumné centrum pro alpské ekosystémy CREA Mont-Blanc, jež zkoumá dopady klimatických změn na povahu horské přírody.
číst více
Široké cenové rozpětí
Široké cenové rozpětí
Montblanc je skvělou volbou díky špičkové kvalitě a designu hodinek, zároveň dává možnost vybrat si favorita mezi víc než stovkou modelů v různých cenových hladinách. Ceny se pohybují od 40 000 a přesahují i tři miliony korun.


Více o značce Montblanc

Jméno společnosti odkazuje k nejvyšší hoře Alp a odráží touhu vyrábět špičkové produkty a posouvat limity možného. To Montblanc prokázal nejprve u plnicích per a později i u dalších luxusních doplňků. 

V roce 1997 Montblanc poprvé vstoupil do hodinářského světa a hned první kolekce hodinek Meisterstück sklidila úspěch a uznání. O deset let později se Montblanc vyšvihl mezi top hodinářské značky světa, čemuž výrazně přispěla akvizice proslulé manufaktury Minerva. Specifikem Montblancu zůstává to, že jeho hodinky vznikají ve dvou manufakturách – v Le Locle na západě Švýcarska, kde má sídlo společnost Montblanc Montre S.A., a ve třicet kilometrů vzdáleném Villeretu, kde již od roku 1858 rozvíjí svou činnost manufaktura Minerva. 


Historie značky

Historie původem německé značky sahá až do roku 1906, kdy hamburský bankéř Alfred Nehemias a berlínský inženýr August Eberstein založili společnost na výrobu plnicích per. Během 20. století se pera Montblanc stala globálním fenoménem a sortiment společnosti rozšířily další luxusní doplňky.

V roce 1997 se přidaly i hodinky. Vstup do hodinářské společnosti zahájila značka založením manufaktury Montblanc Montre S.A. v samotném srdci švýcarské hodinářské tradice, městě Le Locle.
 


Příběh Montblancu by ale nebyl úplný bez zmínky o dlouhé tradici manufaktury Minerva ve Villeretu, kterou společnost v roce 2007 převzala. Minerva, rozvíjející špičkové hodinářské řemeslo nepřetržitě už od roku 1858, si vybudovala pověst specialisty na profesionální hodinky a chronografy a svými inovacemi posouvala celé hodinářské odvětví.

Pod střechou Montblancu pokračuje Minerva v rozvoji odkazu svého zakladatele Charlese-Yvana Roberta a technologickým know-how posouvá Montblanc mezi top hodinářské značky. 
 

Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.