MIDO

I když na našem trhu jsou stále relativním nováčkem, ve světě představují hodinky Mido pojem s více než stoletou tradicí. Než se značka, proslulá kvalitními mechanickými hodinkami s certifikací přesnosti COSC, stala součástí Swatch Group, největší hodinářské skupiny na světě, prošla zajímavým vývojem. Dnes ji charakterizují designy inspirované architekturou, ale i nepřehlédnutelné modely navazující na historické kusy. 

Kde koupíte?

Butik Carollinum
Pařížská 11, Praha 1
více informací
Kvalita
Kvalita
Mido patří v počtu hodinek certifikovaných na přesnost chodu (COSC) mezi největší producenty. Tyto chronometry slibují odchylku -4 až +6 s/den a od roku 2023 také pětiletou záruku.
Přesnost chodu je u mechanických hodinek zásadním ukazatelem kvality. Certifikaci COSC, kterou si vysloužilo i velké množství hodinek Mido, vydává nezávislá švýcarská organizace Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres. Každé jednotlivé hodinky, strojky vyrobené ve Švýcarsku, které získají toto osvědčení přesnosti, jsou testovány samostatně v pěti polohách a v různých teplotách prostředí.
číst více
Inovace
Inovace
Kromě přesnosti se některé hodinky Mido mohou pochlubit těmi nejmodernějšími technologiemi, třeba antimagnetickým křemíkovým vláskem.
Vlásek, součást srdce hodinek, přesněji setrvačky, je jedním z nejdůležitějších komponentů strojku. Je totiž neustále v zápřahu. Jeho pohyb je udáván frekvencí, která je v případě automatu Caliber 80 Chronometer Silicon čtyřhertzová. Vlásek vyrobený z křemíku více odolává nárazům, a je navíc antimagnetický. Pojí se s ním také prodloužení délky chodu, která je v případě tohoto kalibru osmdesát hodin. Hodinky tak mohou ležet na poličce bez povšimnutí déle než tři dny, a i tak stále perfektně půjdou.
číst více
Zajímavá cena
Zajímavá cena
Značka nabízí pouze hodinky s automatickými mechanickými strojky s cenou od dvaceti do padesáti tisíc korun. Atraktivní a dostupné!
Pokud mají být hodinky Mido vašimi prvními, nebo si jen chcete doplnit svou sbírku o hodinky na každý den, můžete vybírat z širokého množství designů a tvarů pouzdra. Doplňkové mechanismy, jako je chronograf, funkce GMT, den a datum, měsíční fáze či ukazatel rezervy chodu, získáte za opravdu dostupnou cenu.
číst více
Dovozce do ČR
Dovozce do ČR
Značku pro vás dovážíme do České republiky a následně ji také distribuujeme do partnerských prodejen. Velkoobchodní zastoupení přináší řadu výhod…
U nás si můžete objednat limitované edice a speciální kusy. Poptejte modely, které nejsou skladem, a my vás budeme obratem informovat, kdy budou k dispozici.
číst více
Automatický nátah
Automatický nátah
Hodinky Mido jsou dodávané pouze s automatickým mechanickým nátahem. Do chodu je tedy dostanete pohybem, ideálně rovnou na zápěstí.
Značka je velkým propagátorem hodinek se samonátahem neboli automatů. Historicky se zasloužila o několik patentů a prvenství v rámci výroby strojků s rotorem, který kontinuálním a samočinným pohybem natahuje pero v perovníku. Když hodinky pravidelně nosíte, nevyžadují z vaší strany jinou každodenní aktivitu.
číst více
Široká nabídka
Široká nabídka
Produkce značky vyváženě akceptuje nároky mužské i ženské klientely. Mido se věnuje dámským hodinkám i párovým modelům.
Produkce značky vyváženě akceptuje nároky mužské i ženské klientely. Hodinky pro muže jsou obecně na trhu zastoupeny více. Mido vyrábí nespočet dámských modelů, doplněných o diamantové detaily, číselníky s drahokamy či perletí. Různé velikosti a tvary pouzder, kvalitní strojky ETA, dokonale padnoucí tahy, kvalitní kožené řemínky a příjemná cenová hladina činí značku oblíbenou napříč genderem i generacemi.
číst více

Více o značce Mido

Vzhled jednotlivých kolekcí je inspirován architekturou. Při pohledu na hodinky Baroncelli si připomeneme estetiku opery v Rennes ve francouzské Bretani, u řady Belluna si vybavíme harmonii kruhů v londýnské Royal Albert Hall a Multifort navodí atmosféru australského Sydney s majestátností slavného mostu Harbour Bridge. 

Linie dámských hodinek Rainflower připomíná singapurské muzeum ArtScience, římské Koloseum je architektonickým skvostem prostupujícím z řady All Dial. Linie Commander, jež oslavila už šedesáté výročí, čerpá z jedinečnosti Eiffelovy věže a příběhům námořníků, kteří při svých zaoceánských cestách míjeli maják u Gibraltaru, můžeme naslouchat skrze kolekci Ocean Star. 
 

Historie značky

Hodinář Georges G. Schaeren založil společnost Mido ve významný den. 11. listopadu 1918 bylo ve vlakovém voze u severofrancouzského města Compiègne podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem, a byla tak oficiálně ukončena první světová válka. Ve stejný okamžik představil šestatřicetiletý Schaeren svoji společnost Mido, což v překladu ze španělského „yo mido“ znamená já měřím. 

Její první velký úspěch přišel ruku v ruce s vlnou popularity báječných motorizovaných strojů v polovině dvacátých let minulého století. Časomíry s logem Bugatti, Ford, Fiat doprovázely koupě nového vozu, dnes jsou tyto kousky sběratelsky ceněným artiklem.
 

Snaha o představení dokonalé časomíry vedla designéry a hodináře v Mido k neustálé interakci. Ve třicátých letech uvedla značka Mido první technologickou novinku – korkové těsnění korunky – to později získalo název Aquadura. V roce 1934 se pochlubila nárazuvzdornými, antimagnetickými a voděodolnými hodinkami Multifort, navíc s automatickým nátahem.

V roce 1954 se v dílnách Mido zrodil systém Powerwind. Ten zjednodušil samonátah ze sedmnácti součástek na sedm, a především prodloužil dobu jeho chodu. Sedmašedesátý rok se nesl ve znamení nejmenšího automatického nátahu na světě, s novým miléniem nastala doba architektonických inspirací. Mido sponzoruje extrémní sporty a sportovce, například skoky do vody Red Bull Cliff Diving, nejznámějším ambasadorem je však robot Robi, který se zrodil v roce 1939.

 
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.