Košík je prázdný.

Montblanc - mistrovská práce

Montblanc je především synonymem pro vytříbené psací potřeby. Příběh, který hamburská značka píše už od roku 1906, je však mnohem barvitější.
Montblanc - mistrovská práce

Je to příběh o lásce k tradičnímu ručnímu řemeslu, o nekompromisním důrazu na kvalitu materiálů a design, ale také o mimořádné vnímavosti vůči potřebám zákazníků. Díky těmto hodnotám dnes Montblanc představuje špičku nejen na poli plnicích per a dalších psacích potřeb, ale i kožených doplňků a v neposlední řadě také ve výrobě luxusních hodinek.

Pera, která píší dějiny

Meisterstück Classique

Píše se rok 1963 a německý kancléř Konrad Adenauer hostí amerického prezidenta Johna Kennedyho v Kolíně nad Rýnem. Podle plánu setkání se má Kennedy před objektivy reportérů z celého světa zapsat do oficiální knihy hostů města. Jenže těsně před samotným aktem Adenauer zjišťuje, že pro Kennedyho nikdo nepřipravil psací pero.

Vše by se jistě stalo celosvětovou diplomatickou ostudou nebýt Kennedyho pohotové reakce. „May I help you, Mr. Adenauer?“ obrátil se Kennedy na svého již notně nervózního partnera a vytáhl z kapsy své vlastní pero, fenomenální Montblanc Meisterstück No. 149. Šlo tehdy o jeden z mála okamžiků, kdy se psací pero dostalo na titulní stránky všech světových novin.

Řada Meisterstück si ovšem takovou pozornost jednoznačně zasloužila. Od roku 1924, kdy světlo světa spatřil její první zástupce, se odborníci předhánějí v tom, jaký superlativ pro ni vymyslí. Většinou z nich je Meisterstück považován za vůbec nejlepší plnicí pero všech dob. 

Barack Obama a Angela Merkelová podepisují Zlatou knihu města Baden Baden

Model č. 149, jehož tvar a provedení zůstaly od 50. let do dnešních dnů v podstatě beze změny, představuje už v podstatě povinnou výbavu každého státníka, který něco znamená. Z jeho držitelů jmenujme třeba královnu Alžběta II., Baracka Obamu, George H. W. Bushe nebo herce Dustina Hoffmana či Johnyho Deppa.

Výrobu psacích potřeb vyzvedl Montblanc, věrný svému pojmenování po nejvyšší evropské hoře, na úplný vrchol. Dnes v jeho produkci najdeme několik originálních řad inspirovaných slavnými spisovateli, známými osobnostmi nebo technologickými možnostmi. Jejich jednotlivé kousky dál posouvají kulturu psaní a nepřestávají fascinovat svým precizním provedením a domyšleností do nejmenších detailů.

Oslava ruční práce

Montblanc při výrobě hodinek nenechává náhodě ani jediný detail. Hodinářskou manufakturu sídlí v kolébce hodinářství, v městečku Le Locle ve švýcarském pohoří Jura. K vývoji nové značky přizval ty nejzkušenější nositele slavné hodinářské tradice. Díky nim Montblanc získává řadu prestižních ocenění a představuje respektovanou hodinářskou značku.

1858 Manual Small Second

Heritage Spirit Date Automatic

4810 Chronograph Automatic


Uvádí se, že výroba jedněch hodinek Montblanc zabere zkušenému hodináři zhruba 300 hodin titěrné ruční práce. Právě toto poctivé řemeslo je tím, na čem Montblanc i ve 21. století staví. Jsou hodnoty, které neztrácejí na síle. A díky výrobkům Montblanc se stanou součástí i vašeho příběhu. 

Carollinum
Carollinum
Připravujeme pro vás články z hodinářského oboru a přinášíme vám inspirativní témata. Pronikněte do světa, který se zahalen aurou horologického umění a zvukem tikající setrvačky.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.