Hodinářský servis

Nejen pro zákazníky, kteří si v Carollinu koupili mechanické či quartzové hodinky, zajišťujeme záruční i pozáruční servis. Pravidelné servisní opravy poskytujeme pro patnáct vybraných značek, zkonzultujeme s vámi i opravu vašich vintage hodinek. Najdete nás v Pařížské ulici číslo 9 v prvním patře.

Proč zvolit náš servis

Vyškolení odborníci
Vyškolení odborníci
Naši hodináři jsou školeni ve věhlasných hodinářských manufakturách, kde získat osvědčení vyžaduje léta zkušeností a znalostí.
Profesionální přístup
Profesionální přístup
V příjemném prostředí vám připravíme ucelenou nabídku, získáte přesné informace o době opravy a její předběžnou cenu. Nic neodhadujeme a neoddalujeme.
Originální díly
Originální díly
V našem servisu se vám nemůže stát, že by vám hodinář namontoval neoriginální díl, a hodinky by tak přestaly být v záruce, ba co hůř, ovlivnilo by to jejich přesný chod.
Nejmodernější vybavení
Nejmodernější vybavení
Naši hodináři pracují s nejmodernějšími stroji a vybavením, do nichž pravidelně investujeme. Značky, které servisujeme, patří ke špičce hodinářského trhu, jejich podmínky vnímáme jako závazné.
Expertiza
Expertiza
Máte doma vintage hodinky od značky Patek Philippe, Jaeger-LeCoultre, IWC a rádi byste zjistili, kdy byly vyrobeny? Zákazníkům rádi zprostředkujeme expertizu původu a stáří hodinek, certifikace udělá radost každému sběrateli.
Zázemí tradiční firmy
Zázemí tradiční firmy
Firma Carollinum se zabývá prodejem hodinek od roku 2002, za tu dobu jsme získali zkušenosti a know-how. Máme tým špičkových hodinářů, kteří si (téměř) vždy vědí rady.

Jaké značky servisujeme

Kontaktní údaje

Pondělí - Pátek 10:00 – 18:00
Neděle zavřeno
Sobota zavřeno
Vedoucí servisu
Jan Kováčik

Péče o nové hodinky

 • Letiště, sportovní skříňky a umyvadla mohou být pro hodinky osudové. Sklouznutí hodinek z mycí plochy na kachličky v koupelně, pád na podlahu při kontrolách na letišti či při vytahování ze skříňky budou mít neblahé následky pro sklíčko, v horším případě pro strojek a číselník.
 • Mechanické hodinky jsou citlivé i na prudké sportovní údery, zejména pak při tenise nebo golfu. Strojek při nich může utrpět stejně jako při pádu na zem.
 • Jste-li majiteli automatických hodinek, měli byste je pravidelně nosit, nebo alespoň natahovat. Nedojde k zatuhnutí oleje, rotor bude stále funkční. Situaci může řešit kvalitní natahovač.

Proč brát vodotěsnost vážně

 • Bez ohledu na míru vodotěsnosti daného typu hodinek platí jedno zásadní pravidlo: dvě až tři hodiny po užití hodinek vodě (včetně typů určených přímo pro potápění) zůstává zbytková vlhkost na tlačítkách. Pokud byste se strojek rozhodli natáhnout/seřídit a korunku jste před stykem s vodou pořádně nezacvakli, může se voda dostat dovnitř.
 • Zkontrolovat vodotěsnost je vůbec nejvhodnější způsob preventivní péče. Zastavte se u nás v servisu alespoň jednou za rok. Těsnění na vašich hodinkách zkontrolujeme zdarma.

Když chcete vyměnit baterii či řemínek

 • V quartzových hodinkách se mění baterie zhruba jednou za dva až tři roky. Některé značky, které nabízíme, vyrábějí high-tech baterie. Ty vydrží v chodu dokonce pět či šest let.
 • Kožený řemínek se také nošením opotřebí. Je to pro kůži normální a přirozené. Samozřejmě záleží na tom, jak často hodinky nosíte, nicméně je potřeba počítat s tím, že průměrná životnost koženého řemínku je zhruba jeden rok, maximálně dva. Poté je dobré jej vyměnit.
 • Ocelové či zlaté tahy jsou takřka nesmrtelné, doporučujeme je všem, kdo touží po nadčasové eleganci a k hodinkám přistupují prakticky.  

Prodloužená garance má svá pravidla

 • Hodinářské značky poskytují standardně záruku dva roky. Breitling dává na in-house strojky vyrobené v manufaktuře v La Chaux-de-Fonds pětiletou záruku s tím, že do dvou let musíte hodinky nechat prohlédnout v autorizovaném servisu.
 • Společnosti Jaeger-LeCoultre, IWC, Panerai, Cartier, patřící do Richemont Group, vyhlásily pro všechny časomíry záruku osm let, podmínkou je však online registrace.
 • Společnost Rolex nabízí pětiletou garanci na celou produkci již od roku 2015 a od roku 2020 ji rozšířila i na dceřinou značku Tudor.

Číst návod k použití se vyplatí

 • Hodinky, které zakoupíte, dostanete v krabičce společně s certifikátem pravosti a manuálem k použití. 
 • Krabičku nevyhazujte, návod si přečtěte a uchovejte do budoucna. Může se totiž hodit v případě, že hodinky nebudete déle nosit. Je normální, že zapomenete, jak se nastavuje datum, budíček, kalendář, v takovém případě se návod k použití opět hodí.
 • Při neprofesionálním seřizování složitějších doplňkových mechanismů může být zásadní chyba nezvratná. Následný servis na nich se pak zbytečně prodraží. 

Gravírování a rytí

 • Některé značky dávají na dýnku prostor pro gravírování a rytí. Patří mezi ně švýcarské brandy Jaeger-LeCoultre, Baume & Mercier či Cartier.
 • Kdo si rád ukryje datum svatby, narození dítěte či vzkaz pro toho, koho miluje, na dýnko časomíry, pro toho jsme k dispozici. Prostřednictvím jednoho z nejlepších gravírníků v Čechách vám a vašim blízkým umožníme zanechat na hodinkách památku, která bude navždy spjata s vaší rodinou.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.