TimeWalker Manufacture Chronograph

Kombinací trojsčítačového chronografu „Panda“ a nového manufakturního strojku reinterpretuje Montblanc klasické sportovní ikony z oblasti sportovních časomír.

V 60. letech, zlatém věku auto-moto závodů, fungoval bílý číselník s černými sčítači jako jeden z klíčových elementů spojujících funkčnost a estetiku sportovních hodinek. Tento unikátní prvek se nesmazatelně zapsal do hodinářské historie hned několika manufaktur i díky praktické stránce kontrastu bílé a černé – totiž skvělé čitelnosti a přehlednosti i ve vysoké rychlosti.

Pětiminutové segmenty na obrubě číselníku jsou opatřeny luminiscenční vrstvou SuperLuminova pro lepší čitelnost ve dne v noci.

Hodinky jsou poháněny novým manufakturním strojkem 25.10. Klasické zdobení strojku v podobě ženevských pruhů, modřených šroubků aj. doplňuje černě rhodiovaný wolframový rotor ve tvaru sportovního volantu. Nechybí sloupkové kolo s horizontálním párováním v mechanismu pro přesnější fungování chronografu. Hodinky lze nosit na hnědém Sfumato řemínku ze stařené teletiny se sportovní perforací nebo na ocelovém tahu. Oboje s trojitou překlápěcí sponou pro pohodlnější manipulaci a nošení.

Průměr ocelového pouzdra je 43 mm. Hodinky jsou osazeny manufakturním strojkem s funkcí chronografu s automatickým nátahem a rezervou chodu 46 hodin, který pracuje na frekvenci 4 Hz. Nechybí tachymetrická škála na keramické lunetě a malá datumovka. Vteřinová ručička chronografu je zakončena šipkou Minerva. Vodotěsnost 100 metrů.

Vybrané články z magazínu: