Jaeger-LeCoultre: oslava nekompromisní kvality

Švýcarská hodinářská manufaktura Jaeger-LeCoultre představuje čtyři nové ocelové modely v kolekci Master Control, která letos slaví 30 let od uvedení na trh. 
Jaeger-LeCoultre: oslava nekompromisní kvality
Švýcarské hodinářské značce Jaeger-LeCoultre se díky její bohaté historii i široké škále velmi kvalitních časomír přezdívá La Grande Maison. Nyní manufaktura z Le Sentier představuje nové hodinky se 40mm ocelovým kulatým pouzdrem v modelové řadě Master Control. Limitovaná edice 800 kusů Master Control Date a Master Control Calendar zaujme elegantním číselníkem v tmavě modré barvě, další dva nelimitované modely – jeden s kalendářem a druhý s kalendářem a chronografem – sázejí na sportovnější vzhled díky stříbrnému číselníku. Všechny číselníky mají kartáčovanou povrchovou úpravu s efektem slunečních paprsků. Limitovaná edice je k mání s modrými řemínky z teletiny, hodinky se stříbrným číselníkem jsou opatřeny ocelovým tahem. Řemínky i náramky lze snadno pro variabilnější vzhled vyměnit.   
Modelová řada Master Control od Jaeger-LeCoultre letos oslavuje třicet let od svého uvedení v roce 1992. Značka JLC pro tuto kolekci poprvé využila systém 1000 Hours Control, díky kterému hodinky splňují velmi přísná interní kritéria výjimečné kvality. 
Všechny nové modely si zachovávají designové kódy kolekce Master Control, jako jsou ručky ve tvaru dauphine, typické pro oblekové hodinky, či střídání arabských číslic a indexů ve tvaru šipky na číselníku. 
Na obou modrých modelech, Master Control Date se zobrazením data na pozici tři a Master Control Calendar, zaujme zejména světle modrá minutová stupnice po obvodu tmavě modrého číselníku pro snadnější čtení minut. Jak tmavě modrý, tak stříbrný model s kalendářem mají datum netradičně znázorněno po obvodu číselníku a ukazuje jej ručka s červeným koncem ve tvaru loga JLC. Nechybí ukazatel měsíční fáze s mimostřednou sekundovou ručkou na pozici šest a ani okénka s ukazatelem dne v týdnu a měsíce v horní části číselníku. Velmi přehledné uspořádání číselníku a snadnou čitelnost všech údajů si zachovává i stříbrný model Master Control Chronograph Calendar.

Kde koupíte?

Carollinum
Pařížská 11, Praha 1
více informací
Carollinum
Carollinum
Připravujeme pro vás články z hodinářského oboru a přinášíme vám inspirativní témata. Pronikněte do světa, který je zahalen aurou horologického umění a zvukem tikající setrvačky.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.