Košík je prázdný.

Breitling - jednička v letectví

V historii najdete málo hodinářských značek tak pevně srostlých s letectvím jako je Breitling. Její přístroje na měření času doprovázely už piloty stíhaček a bombardérů ve druhé světové válce. Již tehdy prokázaly, že si i v extrémních podmínkách dokážou zachovat výbornou čitelnost a spolehlivost.
Breitling - jednička v letectví
V padesátých letech se Breitling díky špičkové technologii stal vedoucím výrobcem přesných přístrojů pro měření času v letectví. Nejenže palubní přístroje nesly značku Breitling, ale stále více amatérských a komerčních pilotů navlékalo na zápěstí legendární model Navitimer s otočnou lunetou pro navigační výpočty. Všichni spoléhali na precizní, spolehlivé a vysoce výkonné přístroje.

Desítky let zdokonalované materiály a přesnou mechaniku najdete v modelech značky Breitling dodnes. Jsou ideální volbou pro všechny profesionály, kteří hledají nebo potřebují výkon, preciznost, robustnost a extrémní spolehlivost i pro všechny fanoušky letectví.

První náramkové hodinky ve vesmíru

Když zástupci amerického vesmírného programu v raných šedesátých letech hledali pro první pilotované lety do vesmíru přesné a spolehlivé hodinky, které vydrží extrémní podmínky, byl Breitling jako "oficiální dodavatel světového letectví" přirozenou volbou.

Model Navitimer byl ideálním přístrojem, který mohl takovou výzvu zvládnout. Na zápěstí Lt Commandera Scotta Carpentera na palubě modulu Aurora 7 v roce 1962 pak skutečně třikrát obletěl zeměkouli a prokázal ještě jednu svou dobrou vlastnost. Pro Breitling caharakteristický 24 hodinový ciferník pomohl ve vesmíru rozlišit den a noc.

Výjimečný model se zařadil do nabídky značky pod označením Cosmonaute a jeho prvenství ve vesmíru připomínají na dnešních modelech těchto legendárních hodin insignie Aurory 7 gravírované na zadní straně pouzdra.

Breitling Orbiter
 

Milník letectví

Svou pověst partnera odvážných letců potvrdil Breitling v roce 1999, když se Bertrandu Piccardovi a Brianu Jonesovi podařilo na palubě Breitling Orbiter 3 pokořit poslední vzduchoplaveckou výzvu 20. století – non stop oblet zemeěkoule v balónu. Vzduchoplavci vybavení hodinkami Breitling Emergency s integrovaným satelitním vyhledávacím zařízením obletěli svět za 20 dní.

Historický význam jejich činu dnes připomíná v Smithsonian National Air and Space Museum ve Washingtonu, kde je kapsle Orbiter 3 vedle strojů, které se zapsaly do historie letectví – letadla bratří Wrightů nebo Lindberghova Spirit of Saint Louis.

Breitling Emergency
 

Breitling Emergency - první náramkové hodinky s integrovaným nouzovým dvoufrekvenčním vysílačem jsou vrcholem miniaturizace a dalším významným posunem ve schopnostech klasických hodinek pro profesionální dobrodruhy.

Model Emergency ukázal, že je Breitling schopen nabídnout technologicky dokonalé a vysoce spolehlivé přístroje profesionálům a dobrodruhům i v dalších oblastech, jako jsou jachting, horolezectví, vysokohorská turistika nebo extrémní sporty.

Kde koupíte?

Carollinum
Pařížská 11, Praha 1
více informací
Carollinum
Carollinum
Připravujeme pro vás články z hodinářského oboru a přinášíme vám inspirativní témata. Pronikněte do světa, který se zahalen aurou horologického umění a zvukem tikající setrvačky.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.