Košík je prázdný.

Vacheron Constantin

V 18. století vzniklo ve Švýcarsku několik hodinářských manufaktur. Jen jedna z nich však od roku 1755 nikdy nepřestala vyrábět své hodinky: značka Vacheron Constantin. Její elegantní a nadčasové modely určené mužům i ženám tak nepřestávají fascinovat sběratele a nadšence po celém světě dodnes. Značka dokáže své fanoušky neustále překvapovat – před několika lety například uvedla velmi mladistvou kolekci s ocelovými modely Fiftysix. Novodobí cestovatelé zase ocení sportovněji laděnou řadu Overseas. 

Kde koupíte?

Butik Carollinum
Pařížská 11, Praha 1
více informací
Tradice
Tradice
Značka Vacheron Constantin se hrdě označuje jako „one of not too many“, tedy jedna z mála. Málokterý hodinářský dům se může pochlubit více než 260letou historií...
Ve 20. století značka vytvářela unikátní hodinky pro mnohé korunované hlavy evropských dvorů, jako třeba pro královnu Marii Rumunskou nebo pro srbskou královskou rodinu. Navíc už v roce 1906 otevřela obchod v přízemí domu na ženevském Quai de lʼIle a šest let nato představila hodinky soudkovitého tvaru (tonneau), jež se staly v průběhu let pro značku charakteristickými. Dnes z nich čerpá kolekce Malte.
číst více
Ženevská pečeť
Ženevská pečeť
Časomíry Vacheron Constantin jsou označeny Ženevskou pečetí, puncem hodinářské výjimečnosti, a to jak po stránce technické, tak i estetické. Musí splňovat množství velmi přísných kritérií.
Nároky jsou kladeny na přesnost chodu nebo trvanlivost pouzdra. Většina součástek musí být vyrobena v Ženevě či ženevském kantonu. Ženevskou pečeť zavedl už v roce 1886 parlament ženevského kantonu proto, aby ochránil mistrovství hodinářů žijících právě v Ženevě a jejím okolí. První kalibr z manufaktury Vacheron Constantin byl označen Pečetí už v roce 1901. Švýcarský hodinářský dům je tak nejstarší hodinářskou firmou, která smí certifikaci používat.
číst více
Královské komplikace
Královské komplikace
V oddělení velkých komplikací v ženevské manufaktuře vznikají jedinečné kusy vysokého hodinářství s funkcemi, jako je tourbillon, minutová repetice či věčný kalendář.
Superkomplikované kusy, tedy hodinky s více velkými komplikacemi, jsou poznávacím znamením Vacheron Constantin. Slávu a obdiv si v první polovině 20. století získaly kapesní hodinky vytvořené na míru americkým miliardářům – automobilovému inženýrovi Jamesi Wardu Packardovi (1918) a newyorskému bankéři Henrymu Gravesovi (1928). Pro nejmenovaného klienta byly v roce 2015 na míru vyrobeny kapesní hodinky reference 57260, nejkomplikovanější hodinky všech dob.
číst více
Exkluzivita
Exkluzivita
I za těmi nejjednoduššími hodinkami Vacheron Constantin se skrývají desítky hodin lidské práce. Z důvodu omezené kapacity výroby ročně vznikne kolem dvaceti tisíc výjimečných hodinek.
Ve snaze dosáhnout jedinečnosti a výjimečnosti nezná značka Vacheron Constantin hranice. V rámci oddělení Atelier Cabinotiers nabízí svým klientům hodinky na míru: od jedinečného strojku přes komplikace na přání až po unikátní techniky dekorování číselníku či pouzdra. Záleží jen na fantazii klienta a samozřejmě na etické komisi značky, jež všechna přání zákazníků musí schválit.
číst více
Umělecké techniky
Umělecké techniky
Manufaktura Vacheron Constantin dbá na technickou výjimečnost svých strojků i na uměleckou dokonalost pouzder a číselníků. K artově zaměřeným klientům směřují limitované modely z kolekce Métiers dʼArt.
V oddělení Métiers dʼArt, které je poctou starobylým uměleckým řemeslům a technikám, pracuje pět mistrů svého oboru. Právě oni ve spolupráci s uměleckým ředitelem manufaktury Christianem Selmonim vytvářejí limitované kusy s různými tématy, jako jsou například staré masky, balony nebo zvířata. Na každé limitované edici pracují mistři v manufaktuře dva až tři roky.
číst více
Elegance
Elegance
Hledáte-li klasické oblekové hodinky, Vacheron Constantin jsou pravou volbou. Oceníte jejich nadčasovou eleganci, jednoduchost a v mnoha případech i pouzdra vyrobená z drahých kovů, jako je zlato a platina.
Značka Vacheron Constantin jako jedna z mála už desetiletí dominuje i na poli takzvaných ultratenkých hodinek: jde o hodinky s výjimečně tenkými strojky, jež mohou tudíž být uloženy do velmi nízkých pouzder. Nejen že takový kus působí příjemně na ruce, ale perfektně padne pod manžetu košile. Už v roce 1955 značka představila ultratenký mechanický kalibr 1003, jenž se stal základem tenkých hodinových strojků, s výškou pouhých 1,64 mm.
číst více


Více o značce Vacheron Constantin

Od roku 1901 nesou hodinky s iniciálami VC označení nejvyšší technické i estetické kvality, takzvanou Ženevskou pečeť. Signifikantní je pro ně také logo ve tvaru maltézského kříže, které bylo registrováno už v roce 1880. Vychází z tvaru součástky perovníku – kříže, který chránil pero proti přepětí. 

I když značka každoročně uvádí řadu novinek, platí pro ně nepsané pravidlo, že musí vycházet z designových kódů brandu, jež jsou mnohdy staré i desítky let. Přesto však časomíry Vacheron Constantin působí současně. Hodinky s sebou přinášejí status elity a jsou určeny tomu, kdo dokáže ocenit kouzlo hodinářského umění haute horlogerie.      

 

Nejžádanější hodinky Vacheron Constantin

Historie značky

Psalo se 17. září roku 1755, když si čtyřiadvacetiletý hodinář Jean-Marc Vacheron v Ženevě založil svůj vlastní hodinářský obchod. Toto datum je pokládáno za oficiální počátek dnes slavné manufaktury, která nikdy nepřestala vyrábět své elegantní hodinky.

O zhruba sedmdesát let později, v roce 1819, se vnuk zakladatele Jacques Barthélemy Vacheron spojil s Françoisem Constantinem, velmi schopným podnikatelem, jenž pro značku Vacheron et Constantin otevřel nové trhy, například Severní Ameriku. Právě François Constantin je autorem výroku, jejž manufaktura pokládá za své krédo dodnes: „Dělej vše lépe, když je to možné, a to je možné vždy.“
 


Zakladatel Jean-Marc Vacheron a poté všichni jeho následovníci měli jedno společné: neutuchající vášeň pro krásné a komplikované hodinářské kusy. A také nikdy nezůstávali přešlapovat na místě, vždy mířili dál a výš. V roce 1916 vznikly v manufaktuře náramkové hodinky s miniaturním strojkem pro slavného mahárádžu z Patialy, velkého milovníka luxusu.

V první polovině 20. století se mezi její zákazníky zapsali američtí miliardáři i korunované hlavy, jako byl egyptský král Farúk. V ženevské manufaktuře pro ně mistři hodináři vytvářeli ty nejkomplikovanější kapesní hodinky, které se nesmazatelně zapsaly do historie.
 


V novém tisíciletí značka otevřela novou manufakturu ve Vallée de Joux. Kromě uměleckých edicí či nových kolekcí představila roku 2015 kapesní veledílo Reference 57260, nejkomplikovanější hodinky, které byly kdy vytvořeny.

Za svou velkou a dlouhou historii značka vytvořila na 1 500 nejrůznějších modelů hodinek.  Značka patří mezi jednu z nejcennějších manufaktur hodinářského světa, je také součástí velké společnosti Richemont Group. Představuje minulost řemesla a budoucnost v jednom. 


 
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.