Košík je prázdný.

Pařížská dětem: vybráno 512 057 korun

V loňském roce jsme se stejně jako v předchozích dvou letech zapojili do projektu Pařížská dětem a finančně přispěli handicapovaným dětem. Slavnostní předání částek a oficiální zakončení proběhlo před třemi týdny v kapli svatého Kříže u Apolináře.
Pařížská dětem: vybráno 512 057 korun
Charitativní projekt Pařížská dětem, který pořádá nadace Be Charity Báry Nesvadbové, proběhl už potřetí. Dává si za cíl pomáhat dětem s komplikovaným postižením a posílat peníze jmenovitě. V letošním roce si příspěvek rozdělí Tereza, Nicolas, Hynek, David a Ema.

Do projektu, který před pár lety iniciovala Tamara Kotvalová, majitelka a zakladatelka společnosti Carollinum, se každoročně zapojuje stále víc firem, které mají své prodejny či provozovny v Pařížské ulici nebo jejím okolí. My jsme přispěli částkou 200 000 korun, společně s dalšími partnery se podařilo vybrat 512 057 Kč. Největší měrou se podílejí zákazníci obchodů, kteří nakupují na konci roku, přesněji od 1. října do 31. prosince. Z každého realizovaného prodeje odvádí obchody přesně stanovenou částku na dobrou věc.


Přáním Tamary Kotvalové bylo, aby se Pařížská dětem stala tradiční akcí, která bude dlouhodobě pomáhat handicapovaným dětem. Radost a dobrý pocit roste, když každým rokem přibývá partnerů, kteří se chtějí do projektu zapojit. V jednotě je totiž síla, a jak dodává Tamara Kotvalová: „My ji využíváme pro správnou věc... Pomáhat potřebným v rámci svých možností by mělo být samozřejmé pro každého z nás. Někdo se zapojí finančně, jiní svojí dobrovolnickou činností. Pomáhat dětem s handicapem má vždy hluboký smysl, ať už v jakékoli formě.“

Patronkou akce je topmodelka Hana Soukupová, která se každoročně účastní slavnostního předávání a s dětmi je v přímém kontaktu. Na otázku, čím si ji akce Pařížská dětem získala, odpověděla: „Kromě toho, že jde o krásný projekt, který pomáhá konkrétním dětem, si mě získal i tím, že je naprosto transparentní, což nebývá zvykem u všech charit. V tomto případě vidíte, jak vybrané peníze pomáhají a jak velké pokroky díky rehabilitacím děti dělají.“
Carollinum
Carollinum
Připravujeme pro vás články z hodinářského oboru a přinášíme vám inspirativní témata. Pronikněte do světa, který se zahalen aurou horologického umění a zvukem tikající setrvačky.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.