Košík je prázdný.

Roční kalendář od Patek Philippe

Pětici hodinek s ročním kalendářem, žádanou hodinářskou komplikací, představuje značka Patek Philippe. Jak vlastně takový kalendář funguje a proč patří hodinky s iniciály PP mezi esteticky a technicky dokonalé skvosty?
Roční kalendář od Patek Philippe
Roční kalendář je komplikovaný kalendářní mechanismus, někdy se setkáte s anglickým názvem Annual Calendar. Dokáže rozlišit délku každého měsíce roku kromě února, tedy za předpokladu, že jsou hodinky v chodu. Rozeznává tak měsíce, které mají třicet a jednatřicet dní. Pouze na konci toho druhého musíte ručně nastavit první březen hned po osmadvacátém, v přestupném roce po devětadvacátém únoru.
Takto vypadá patentovaný kalibr 315 z roku 1996. Tenký a moderní roční kalendář, předchůdce současných kalibrů používaných značkou Patek Philippe.

 

Roční kalendář, který ukazuje den, den v týdnu a měsíc, někdy i lunární fázi, je paradoxně méně častou hodinářskou komplikací než kalendář věčný, ten umí poznat i délku měsíce února. Možná ho právě proto tak adorujeme a obdivujeme kousky od prestižní manufaktury Patek Philippe. Roční kalendář může mít více podob, ten s iniciály PP je však nesmrtelný. 
 

Complications 5146J-001 Annual Calendar, Moon Phases

Roční kalendář s rozložením ukazatelů, tak jak je vidíte u reference 5146, byl poprvé představen už v roce 1996. Za tu dobu se z něj stala legenda. Moderní verze je věrná tradičnímu vzhledu časomíry, která působí za všech okolností elegantně.

Kolikátého dnes je, prozradí apertura na pozici šest, co je za den a jaký měsíc, se dozvíte ze dvou přídavných číselníků. Precizně vyvedená měsíční fáze, ostatně jako všechny detaily číselníku, připomene pohyb luny.

Automatický nátah je obdařen rotorem z 21kt zlata. Rezervu chodu, která se v tomto případě pohybuje od 35 do 45 hodin, zaznamenává praktický ukazatel rezervy na číselníku pod arabskou číslicí 12. Snadno tak zjistíte, že je na čase hodinky zase zapnout na zápěstí. Samozřejmostí časomír s iniciálami PP je pečeť kvality známá jako Patek Philippe Seal. Ta značí, že byla splněna všechna přísná kritéria výroby, a to jak po estetické, tak i technické stránce, zároveň o hodinkách prozradí, že byla testována jejich přesnost. Ta je jedna z nejpřísnějších v hodinářském světě, odchylka chodu může být pouze -3/+2 sekundy za den.

39 mm, 18kt žluté zlato, automatický nátah, roční kalendář, měsíční fáze, ukazatel rezervy chodu, pečeť Patek Philippe, kožený řemínek z aligátora s překlápěcí sponou
 

Complications 5235/50R-001 Annual Calendar, Regulator Style Display

Regulátorové zobrazení času u hodinek Annual Calendar Regulator 5235/50R-001 vás donutí k zamyšlení. Kolik je hodin? Malá horní ručka ukazuje hodiny, spodní sekundy a centrální minuty. Jde především o estetickou stránku, o netradiční vzezření, které vychází z velkých regulátorů – přesných podlahových či nástěnných hodin z 18. století. Ty mívaly metrové kyvadlo a byly zárukou přesnosti. 

Hodinky zaujmou i číselníkem, dva odstíny, granitová a ebenově černá, spolu fantasticky souzní, jsou noblesním doplňkem 40,5mm pouzdra z růžového zlata. Roční kalendář je zastoupen ukazatelem data, dne v týdnu a měsíce. Dole na pozici šest je datum, pozice deset prozradí, jaký je den v týdnu, a z pozice dvě vyčteme aktuální měsíc. Automatický nátah zajišťuje mikrorotor. Patentovanému krokovému ústrojí Pulsomax vévodí setrvačka Spiromax s vláskem z materiálu Silinvar. Jsou zárukou, že hodinky odolají magnetismu, a navíc jsou velmi přesné.

40,5 mm, 18kt růžové zlato, automatický nátah, roční kalendář, číselník ve stylu regulátoru, pečeť Patek Philippe, řemínek z aligátora s trnovou sponou
 

Complications 5905R-001, Flyback Chronograph, Annual Calendar

Elegantní hodinky s hnědým číselníkem reprezentují decentní propojení dvou hodinářských komplikací: chronografu s funkcí flyback a ročního kalendáře. 42mm pouzdru z růžového zlata dominuje hnědý číselník, který se od středu ke kraji ztmavuje. Zlaté ručky a indexy souzní s materiálem pouzdra a podporují noblesní vzhled hodinek.

Chronograf s šedesátiminutovým sčítačem disponuje funkcí flyback, která umožňuje jeho rychlé znovuspuštění a nové měření. Uvnitř doplňkového číselníku je malé kolečko, jehož barva se mění podle toho, zda je den, či noc. Roční kalendář je prakticky umístěn v horní části číselníku. Tři apertury data, dne v týdnu a měsíce napoví, kolikátého dnes je. Automatický strojek, jehož rotor byl vyroben z 21kt zlata, vydrží v chodu 45 až 55 hodin. V jeho srdci pracuje nejmodernější setrvačka Gyromax s vláskem Spiromax, puncem kvality je samozřejmě pečeť Patek Philippe.

42 mm, 18kt růžové zlato, automat, flyback chronograf, roční kalendář, ukazatel dne a noci, pečeť Patek Philippe, kožený řemínek z aligátora s trnovou sponou
 

Complications 5960/01G-001 Flyback Chronograph, Annual Calendar

Máte rádi vintage vzhled a líbí se vám nejrůznější reedice a retrospektivy navracející se do zlaté éry hodinářského řemesla? Reference 5960 je důkazem, že i sportovní komplikace, jakou je chronograf, může vypadat nadmíru elegantně. Tělo hodinek o průměru 40,5 mm je vyrobeno z bílého zlata. Atraktivní modrý číselník je lakovaný, s bílými detaily souzní stříbrné a červené ručky. V jeho horní části najdeme apertury ročního kalendáře a ukazatel rezervy chodu, spodní polovině dominuje mono čítač chronografu s ukazatelem dne a noci.

Automatický strojek s šedesátiminutovým a 12hodinovým mono čítačem chronografu disponuje funkcí flyback, která umožňuje rychlé znovuspuštění a nové měření. Uvnitř doplňkového číselníku je malé kolečko, jehož barva se mění podle toho, zda je den, či noc. Roční kalendář je prakticky umístěn v horní části číselníku. Tři apertury data, dne v týdnu a měsíce napoví, kolikátého dnes je. Přídavnou funkcí, která se zdá být praktická, je ukazatel rezervy chodu v podobě plusu a minusu.

40,5 mm, 18kt bílé zlato, automatický nátah, flyback chronograf, roční kalendář, ukazatel dne/noci, ukazatel rezervy chodu, pečeť Patek Philippe, kožený řemínek z teletiny s trnovou sponou

 

Complications 4948G-010 Annual Calendar, Moon Phases

Jeden z ikonických ročních kalendářů od značky Patek Philippe je protentokrát usazen do diamanty posetého zlatého pouzdra. Toto dílo hodinářů a šperkařů náleží náročným ženám toužícím po hodinkách s rodokmenem, které na zápěstí nikdo nepřehlédne. Na dekoraci pouzdra z bílého zlata s průměrem 38 mm bylo použito přes tři sta kusů diamantů, konkrétně 347. Drahými kameny je poseta nejen luneta, ale i boky a nožky pouzdra. Korunku zdobí 14 kusů briliantů, trnovou sponu pak 27 kusůCelková váha diamantů míří k hranici tří karátů (přesněji 2,92 ct). Tento hodinářsko-šperkařský skvost je korunován úchvatným číselníkem z perleti.

Kolikátého dnes je, prozradí apertura na pozici šest, co je za den a jaký měsíc, se dozvíte ze dvou přídavných číselníků. Precizně vyvedená měsíční fáze, ostatně jako všechny detaily číselníku, připomene pohyb luny a doplní už tak dokonalý roční kalendář. Automatický nátah je obdařen rotorem z 21kt zlata a jeho rezerva chodu je mezi 35 až 45 hodinami. Samozřejmostí časomír s iniciálami PP je pečeť kvality, známá jako Patek Philippe Seal.
38 mm, 18kt bílé zlato, 388 kusů diamantů, automatický nátah, roční kalendář, měsíční fáze, pečeť Patek Philippe, kožený řemínek z aligátora s trnovou sponou.

Kde koupíte?

Patek Philippe
Pařížská 9, Praha 1
více informací
Kateřina Daňková
Kateřina Daňková
Vedoucí marketingového oddělení

„Společnost Carollinum je lídrem na trhu, kreativní a neotřelý marketing je pak její důležitou vizitkou. V posledních letech rezonuje naše ambasadorská kampaň s přáteli značky, můžete mezi nimi poznat armádního generála Emila Bočka, architektku Evu Jiřičnou, kardiochirurga Jana Pirka či profesionální české sportovce. Jsme také pyšní na firemní časopis Umění času. Hodinkami jednoduše žijeme.“

Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.