Košík je prázdný.

Pilotní hodinky Hamilton

Značka hodinek Hamilton byla od roku 2017 oficiální časomírou závodů série Red Bull Air Race World Championship a vytvořila tak novou dimenzi motorsportu. 
Pilotní hodinky Hamilton

Díky 14 nejlepším závodním pilotům, mezi kterými byl i Francouz Nicolas Ivanoff, ambasador značky Hamilton již od roku 2005, se série závodů Red Bull Air Race stala unikátní vizuální podívanou kombinující rychlost, přesnost a umění letecké akrobacie.
 


Hodinky Hamilton a létání

Značka Hamilton byla založená v roce 1892 v pensylvánském Lancasteru a je s letectvím spjata už od roku 1919, kdy se piloti první americké letecké pošty mezi Washingtonem a New Yorkem řídili podle jejích hodinek a přístrojů. Ve třicátých letech se na přesnost časomír Hamilton spoléhala již veškerá americká letecká pošta i velké letecké společnosti.

Pilotní hodinky Hamilton

Hamilton ovšem nepsal jen hodinářskou historii, ale drží krok s dobou i v současnosti. Mnoho letek používá hodinky Hamilton jako standardní vybavení, včetně 121. stíhací perutě Jižní Koreje, helikoptérové akrobatické skupiny Patrulla ASPA ze Španělska, letky Patrol Squadron Forty ze Spojených států a Apache a F-16 Demo Teamu z Nizozemí anebo záchranné služby Air Zermatt. V Česku je ambasadorem značky Hamilton letecký akrobat Marek Hyka.

Hamilton Watch Company patřící do skupiny Swatch Group si zakládá na svých kořenech sahajících až do roku 1892, kdy začal Hamilton vyrábět, tehdy ještě v Lancasteru v USA, své první kapesní hodinky.

I přesto, že kořeny firmy sahají až do USA, své sídlo má Hamilton ve městě Biel ve Švýcarsku a jeho hodinky jsou „Swiss Made“, díky čemuž v sobě spojují amerického ducha a švýcarskou preciznost.

Kde koupíte?

Carollinum
Pařížská 11, Praha 1
více informací
Carollinum
Carollinum
Připravujeme pro vás články z hodinářského oboru a přinášíme vám inspirativní témata. Pronikněte do světa, který se zahalen aurou horologického umění a zvukem tikající setrvačky.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.