Košík je prázdný.

Pět podob chronografu

Chronograf je třetí nejoblíbenější hodinářská komplikace a nejčastěji si s ní spojujeme měření času na závodních tratích a rychlou jízdu nadupaných vozů. Silnou vazbu k motorismu jí nelze upřít. Často ji doprovází i tachymetrická stupnice, která měření rychlosti umožňuje. Přestože je to ta úplně první myšlenka, jež nám vyvstane na mysli, když na stopky pomyslíme, způsobů, jakými lze chronograf prezentovat, je mnohem více...
Pět podob chronografu

Velká cena bude vaše

TAG Heuer: Monaco

Je-li někdo spojen s motorismem, pak je to značka TAG Heuer. V jejím portfoliu se to chronografy jenom hemží. Najdeme je v řadě Formula 1, Carrera, Aquaracer… Ovšem za největšího enfant terrible značky považujeme hodinky Monaco ze stejnojmenné kolekce. Chronograf, který zbořil zaběhnutá pravidla, se mohl mezi prvními pochlubit stopkami a automatickým nátahem. Časomíra, již proslavil herec Steve McQueen, vládne signifikantním čtvercovým pouzdrem, které nelze zaměnit. Hodinky v 39mm ocelovém těle mají modrý číselník s bílými subčíselníky. Jeden z nich slouží jako mimostředná sekundovka, druhý je sčítač chronografu. Zajímavé je umístění korunky nalevo, i to je jeden z prvků, díky nimž hodinky Monaco bezpečně poznáte. Automatický strojek Calibre 11 je vidět ze zadní strany pouzdra skrze safírové sklíčko.

Reference: CAW211P.FC6356

Kalibr: automatický strojek Calibre 11, chronograf, datum

Pouzdro: 39 mm, ocelové

Kožený perforovaný řemínek

Safírové sklo
 

Piloti jim neodolají

Breitling: Navitimer Ref. 806 1959 Re-Edition

Možná si říkáte, že každá tradiční hodinářská značka má odkud čerpat. Jenže oněch povedených reedicí, které se budou líbit novým generacím, není mnoho a vybírat je potřeba velmi precizně. Mezi nejpovedenější počiny loňského roku řadíme chronograf od Breitling, model Navitimer Ref. 806 1959 Re-Edition. Ten je oslavou ikony, jíž se model Navitimer stal před necelými sedmdesáti lety. Jde o limitovanou edici, která navazuje na model z roku 1959 a přesně jej kopíruje. Stejný je tvar pouzdra, jeho velikost i tlačítka chronografu. Detaily na číselníku včetně čísel a ruček zůstaly zachovány. Dokonce ani sklíčko nebylo nahrazeno moderním safírovým, použito bylo klasické hesalitové. Výrazné vylepšení se však odehrává uvnitř 40,9mm pouzdra. Pracuje v něm in-house strojek B09 s ručním nátahem a rezervou 70 hodin, který konstrukčně vychází z automatu B01. Rotor mu byl pro větší autentičnost odepřen.

Reference: AB0910371B1X1

Kalibr: certifikovaný in-house strojek B09 s ručním nátahem a rezervou 70 hodin, COSC, chronograf

Pouzdro: 40,9 mm, ocel

Kožený řemínek

Limitovaná edice 1959 kusů

 

Retro vzhled, který pulzuje v čase

Hamilton: Intra-Matic Auto Chrono

Moderní, a přitom tak retro. To jsou hodinky Intra-Matic Auto Chrono od značky Hamilton. Patří do kolekce American Classic, která je známá mimo jiné i tím, že oživuje významné modely z dob, kdy značka Hamilton patřila v USA mezi přední výrobce hodinek. Dnes je ryze švýcarská, kus americké duše v ní však zůstal. Hodinky vycházejí z modelu z roku 1968, ovšem tehdy bylo pouzdro o 4 mm menší, než je dnes. Nyní se ve 40mm ocelovém těle skrývá automatický chronograf s rezervou chodu 60 hodin. Hodinky mají „jen“ jeden minutový sčítač chronografu, ten druhý je totiž ve skutečnosti mimostředná sekundovka. Po obvodu modrého číselníku (dostupná je i varianta s „panda“ ciferníkem) je tachymetrická stupnice. Ta nám dává jistotu, že jde o sportovní hodinky, jejich vintage look je posouvá k elegantnímu stylu.

Reference: H38416541 (modrý číselník), H38416711 („panda“ číselník)

Kalibr: automatický strojek H-31 s rezervou chodu 60 hodin, chronograf, datum

Pouzdro: 40 mm, ocel

Safírové sklo

Kožený prošívaný řemínek

 

Když hodinky vyprávějí příběh

IWC: Pilot’s Watch Chronograph Edition “Le Petit Prince”

Jestli jste četli Malého prince od Antoina de Saint-Exupéryho, možná vám nepřipadne nic divného na tom, že čas plyne každému z nás jinak. Dnes jsme toho svědky víc než kdy jindy... Až si zas budete chtít změřit, jak dlouho vám trvá třeba tak banální, a zároveň zábavná činnost, jakou je venčení psa (Malý princ by jistě venčil lišku), myslete na to, že existují pilotní hodinky od IWC inspirované tímto geniálním pilotem, autorem a otcem slavného románu ze čtyřicátých let. V ocelovém 43mm pouzdře s automatickým mechanickým strojkem pracuje chronograf doplněný o oblíbenou dvojici funkcí den a datum. Pilot’s Watch Chronograph Edition “Le Petit Prince” rozhodně nepřehlédnete.

Reference: IW377714

Kalibr: automatický strojek vyrobený v Schaffhausenu se 44hodinovou rezervou chodu, chronograf, den v týdnu, datum

Pouzdro: 43 mm, ocel

Safírové sklo

Kožený řemínek

 

Ikona nejen do vody

Breitling: SuperOcean Heritage II B01 Chronograph 44

Když v roce 1957 navrhl Willy Breitling hodinky do vody, měl už za sebou triumfy na poli aviatiky a elegance. Po tradičních modelech, jako byly Premier, Chronomat a Navitimer, přišly hodinky SuperOcean. Dnes jejich původní vzhled, kořeněný energií vintage hodinek, promlouvá ke klientům, kteří hledají tradici a současnost zároveň. Hodinky SuperOcean Heritage byly poprvé představeny v roce 2007, vybaveny chronografem se vyrábějí v 44mm ocelovém pouzdře a jsou osazeny číselníky různých barev. Zároveň mohou být obdařeny různými automatickými strojky, my preferujeme in-house kalibr B01přesný chronometr certifikovaný COSC, který značka vyrábí ve vlastní manufaktuře v La Chaux-de-Fonds již od roku 2009.

Reference: AB016212/BG 82/279S

Kalibr: automatický in-house strojek B01 se 70hodinovou rezervou chodu, COSC, chronograf, datum

Pouzdro: 44 mm, ocel, jednosměrně otočná luneta

Safírové sklo, vodotěsnost 200 m

Kaučukový řemínek

Kde koupíte?

Carollinum
Pařížská 11, Praha 1
více informací
Carollinum
Carollinum
Připravujeme pro vás články z hodinářského oboru a přinášíme vám inspirativní témata. Pronikněte do světa, který se zahalen aurou horologického umění a zvukem tikající setrvačky.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.