Košík je prázdný.

Navitimer

Skoro sedmdesát let jsou ikonou mezi leteckými hodinkami. Byly součástí vybavení pro profesionální piloty a stále je nosí fanoušci aviatiky. Tyhle „nástroje na zápěstí“ plnily funkci hodinek a navigace. V roce 1952 šlo o naprosto přelomovou věc. Hodinky Navitimer s kulatým logaritmickým měřítkem měly posloužit k výpočtu komplikovaných operací ve vzduchu, ve chvíli, kdy pilota zradily přístroje v kokpitu. V této nepříjemné situaci se mohl spolehnout na hodinky, potřebné údaje mohl vypočítat ze stupnic na číselníku a letět – přistát bez úhony. 

Brzy po uvedení se staly bestsellerem, americká asociace pilotů a majitelů letadel AOPA si dokonce nechala vyrábět modely s vlastním logem. Protože je pro značku Breitling funkce chronografu typická a téměř neodmyslitelná, měly ji navitimery také. Z počátku šlo o strojky s ručním nátahem, časem s automatickým (značka Breitling byla v roce 1969 jednou z prvních, která představila kalibr 11 s automatem a stopkami).
 

Nejoblíbenější modely

Breitling Navitimer Chronograph 43 Pan Am AB01212B1C1A1
218 600 Kč
Na dotaz
Zjistit dostupnost
Breitling Navitimer Chronograph 43 TWA AB01219A1G1A1
218 600 Kč
Na dotaz
Zjistit dostupnost
Breitling Navitimer B01 Chronograph 46 AB0127211C1P1
208 000 Kč
Na dotaz
Zjistit dostupnost
Breitling Navitimer Automatic 41 A17326211G1P1
112 600 Kč
Na dotaz
Zjistit dostupnost

Co jste možná nevěděli...

Zrodily se v padesátých letech a hned si je oblíbily významné osobnosti i společenská smetánka. Navitimery nosil slavný americký jazzový trumpetista a skladatel Miles Davis, herečka Raquel Welch, dokonce si v provedení Top Time zahrály v roce 1965 v bondovce Thunderball.

Model z roku 1962 vyletěl do vesmíru společně s astronautem Scottem Carpenterem.

 

Lídr kolekce

Hledáte-li mezi hodinkami značky Breitling skutečnou žijící a nadčasovou ikonu, narazíte v první linii na model Navitimer B01 Chronograph 43.

Ideální velikost ocelového pouzdra, 43 mm, které padne každému mužskému zápěstí, nestárnoucí design s vroubkovanou lunetou, tvar rozpoznatelný na míle daleko, to vše společně s automatickým in-house chronografem činí z této časomíry neuvěřitelně populární model.

 
 

Dámská novinka Navitimer Automatic 35

Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.