Košík je prázdný.

Tamara Kotvalová získala prestižní vyznamenání

Za podporu válečných veteránů z druhé světové války a péči o ně získala Tamara Kotvalová ocenění z rukou armádního generála Emila Bočka. Zlatá medaile, již přijala minulý týden, tak tvoří vzácnou dvojici s vyznamenáním Československého lva druhé třídy, které převzala od válečného veterána Bočka v roce 2018.
Tamara Kotvalová získala prestižní vyznamenání

Vánoční čas nás víc než kdy jindy přiměje myslet na druhé. Společnost Carollinum, v čele s majitelkou Tamarou Kotvalovou, však nerozlišuje běžné dny od těch svátečních a pomáhá potřebným 365 dní v roce.

Tamara Kotvalová věnovala na charitativní činnost prostřednictvím společností Carollinum a Servind i ze soukromé iniciativy prostředky v řádu desítek milionů korun. V současnosti podporuje mimo jiné i tyto charitativní projekty: Klub přátel dětských domovů, NF Slunce, Dejme dětem šanci, Sluneční paprsek, Pohyb bez pomoci či Pařížská dětem.

Říká se: „Dělej dobro a dobro se ti vrátí.“ To se potvrdilo na slavnostním vánočním koncertu v Obecním domě. V jeho průběhu udělil armádní generál Emil Boček ceny Morální autorita a také deset zlatých pamětních medailí za dlouhodobou podporu válečných veteránů 2. světové války a spolupráci s nimi. Mezi oceněnými byly osobnosti z různých oborů, například JUDr. Pavel Rychetský, prof. Miroslav Zavoral, prof. Jan Pirk, medaile si odnesli zástupci z oblasti vojenství, mimo jiné i ředitel Vojenského historického ústavu brig. gen. Aleš Knížek. Když armádní generál Emil Boček povolal na pódium Tamaru Kotvalovou, bylo to pro ni velké překvapení. „Vůbec jsem to nečekala, moc mě to potěšilo,“ dodala k slavnostnímu aktu plná dojetí.

Mezi morální zásady armádního generála Bočka patří odvaha, čest, vytrvalost, statečnost a spravedlnost. Právě na základě těchto kritérií vybírá i osobnosti, které vyznamenává. Jsou to lidé s morální autoritou, kteří mají srdce na pravém místě. Emil Boček k ocenění dodává: „Tamary Kotvalové si nesmírně vážím, a to nejen za vztah k veteránům z druhé světové války a péči o ně, ale především za to, jak výjimečnou osobností je.“ Poslání národní hrdosti, jež společnost Carollinum spojuje s veterány, vyvrcholí příští rok na podzim. Tamara Kotvalová se totiž na jaře 2020 zapojí do rekonstrukce rodného domu kapitána Jána Nálepky ve Smižanech. Můžeme se těšit na zmodernizovné muzeum pojmenovaném po československém hrdinovi, který padl za druhé světové války.

Carollinum
Carollinum
Připravujeme pro vás články z hodinářského oboru a přinášíme vám inspirativní témata. Pronikněte do světa, který se zahalen aurou horologického umění a zvukem tikající setrvačky.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.