Breitling
Breitling: Navitimer

Breitling Navitimer Ref. 806 1959 Re-Edition AB0910371B1X1

Ref: AB0910371B1X1
209 000 Kč
Na dotaz
Zjistit dostupnost
Na trhu je jen několik posledních kusů této limitované edice Navitimer. Vyrobené množství 1959 kusů není tak velké, jak se před rokem mohlo zdát, a limitovaný kus, jejž můžete koupit v našem butiku Carollinum, čeká na milovníka silných příběhů. Když v roce 1952 představil Willy Breitling první model Navitimer, šlo o zlomový okamžik. Mezi piloty si revoluční náramkový chronograf záhy vydobyl status „povinné výbavy“ každého kokpitu. Navitimery se staly legendou a dostaly přezdívku navigační „počítač“. V době, kdy neexistovaly GPSky a palubní počítače, jak je známe dnes, umožnovaly veškeré výpočty spojené s navigací letadla právě navitimery.    
Reedice Navitimer Ref. 806 1959 Re-Edition je připomínkou modelu z roku 1959, limitovaná edice pomohla oživit pilotní ikonu v provedení do nejmenších detailů věrném svému předchůdci. Čtyřiadevadesát perliček na obrubě lunety se shoduje s počtem u původního modelu Navitimer z roku 1959. Ocelové pouzdro dostalo naprosto identický tvar, včetně rohů pro uchycení řemínku, a shodný je i průměr pouzdra 40,9 mm.  Zůstal zachován i materiál a tvar akrylového sklíčka. 

Na číselníku navitimeru z roku 1959 byl použit symbol okřídleného štítu organizace AOPA (Aircraft Owners and Pilots Association). V této podobě byly hodinky dostupné na americkém trhu, na rozdíl od Evropy, kde logo AOPA chybělo. Raritní logo však k hodinkám neodmyslitelně patří, proto se jím může pochlubit i tato limitovaná edice. 
 
Zvýšila se vodotěsnost, která je nyní 30 metrů. Na luminiscenční prvky byla použita vrstva nátěru Super-LumiNova, nutno dodat, že jeho odstín ctí historickou předlohu. Co se změnilo, je strojek, který však z respektu k původnímu kalibru Venus 178 zůstává s ručním nátahem. Kalibr B09 vychází z dnes již ikonického in-house strojku s označením B01, certifikovaného chronometru COSC s chronografem

Detaily produktu

Pro koho
pánské
Podle stylu
elegantní
Číselník / barva
černá

Technická specifikace

Pouzdro / Materiál nerezová ocel
Tvar kulatý
Kalibr / Typ automatický nátah
Pouzdro / Průměr (mm) 41
Pouzdro / Sklíčko safírové
Pouzdro / Vodotěsnost 30 m / 97.89 ft / 3 bar / 43.5 psi
Funkce / Datumovka false
Funkce / Ukazatel dne v týdnu false
Funkce / GMT false
Světový čas false
Funkce / Tourbillon false
Funkce / Chronograf true
Certifikace / Chronometr COSC
Řemínek / Barva černá
Řemínek / Materiál kůže
Kalibr / Rezerva chodu 70
Limitovaná edice false
Sekundová ručka false
Ochrana proti magnetickému poli false
Spona trnová spona
Záruční doba nepodnikatelé (měsíců) 60
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.