Košík je prázdný.

TAG Heuer - pojem ve světě sportovních chronografů

Značka TAG Heuer, hodinářská legenda se stošedesátiletou tradicí, je neodmyslitelně spjatá se světem sportu. Zároveň je výrobcem hned několika ikon, časomír, které se zapsaly do dějin a stále patří mezi nejžádanější na trhu.
TAG Heuer - pojem ve světě sportovních chronografů

Autorita ve světě sportu

TAG Heuer je už 160 let pojmem na poli prestižních sportovních hodinek a chronografů. Tento legendární švýcarský výrobce je silně spjatý se světem sportu, což potvrzuje i jako oficiální partner Premier League. Tvářemi této avantgardní značky jsou například topmodelka-rebelka Cara Delevingne a nebo Jean-Éric Vergne, šampion v závodění elektricky poháněných monopostů formule E. Tváří značky byl i legendární závodník Ayrton Senna, jehož jméno zdobí některé modely hodinek TAG Heuer.
 

Švýcarská legenda

Firma byla založena v roce 1860 Edouardem Heuerem ve švýcarském St. Immier a později se profilovala jako top výrobce chronografů. Značku proslavil i herec Steve McQueen, který v 70. letech ve filmu LeMans hrdě nosil hodinky TAG Heuer Monaco s ikonickým čtvercovým pouzdrem a podpořil obrovskou popularitu těchto chronografů.
 

Specialista na chronografy

Edouard Heuer, zakladatel firmy, hledal cesty ke zdokonalení hodinového mechanismu, které by umožnily spolehlivější chod a zlepšily přesnost. Jeho následovníci se postarali o to, že značka Heuer (a později TAG Heuer) překonala hned několik milníků ve vývoji přesnosti chronografů. V roce 1916 změnila svět profesionálního sportu, to když Mikrograph jako první náramkový chronograf na světě dovedl měřit čas s přesností na setinu sekundy. A naposledy v roce 2012 přišla s nejpřesnějšími hodinkami na světě, jejichž chronograf zvládne měření s přesností na 0,0005 sekundy.
 

První opravdu chytré hodinky od tradičního hodináře

Další prvenství si TAG Heuer připsal v roce 2015, když jako první výrobce tradičních hodinek představil chytré hodinky v tom smyslu, jak je vnímáme u výrobců počítačů a telefonů. Design hodinek TAG Heuer Connected Watch vychází z modelu Carrera a namísto klasického hodinového strojku doplněného o displej nabízí ryze digitální řešení. 
Dnes už je na trhu třetí řada těchto populárních chytrých hodinek. Pouzdro má šířku 45 mm, může být vyrobeno z oceli či titanu. Hodinky jsou doplněny tahem či kaučukovým řemínkem. O chod všech chytrých funkcí se stará operační systém Android Wear OS od Googlu a hodinky lze použít jak s telefony s Androidem, tak i s iPhony. Po dvou letech se značka rozhodla vyměnit srdce přístroje. Z dvoujádrový procesoru od Intelu přeskočila na čipset od Qualcommu s názvem Snapdragon Wear 3100.

Kde koupíte?

Carollinum
Pařížská 11, Praha 1
více informací
Carollinum
Carollinum
Připravujeme pro vás články z hodinářského oboru a přinášíme vám inspirativní témata. Pronikněte do světa, který se zahalen aurou horologického umění a zvukem tikající setrvačky.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.