Vím, kdo jsem, a taky vím, co chci

Tak by se dalo popsat téma pokračující kampaně, která započala v loňském roce. Tomáš Berdych, nejnovější člen přátel značky neboli friends of the brand Carollinum, se letos na jaře představí při dalších volnočasových aktivitách, které jsou mu blízké. Rád sportuje, s oblibou objevuje neznámá místa, užívá si život... Právě tento leitmotiv celé kampaně se pojí s hodinkami, které společnost Carollinum nabízí. 
Vím, kdo jsem, a taky vím, co chci
Čas zvolit si cestu
Když se Tomáše zeptáte, jestli existuje nějaká automobilová značka, které je oddán, bez přemýšlení vypálí: „Porsche!“ Na řízení vozu Porsche 356 Speedster zvolil hodinky TAG Heuer Monaco, které se díky nepřekonatelné přesnosti těší přízni motoristických závodníků a dalších sportovců. V roce 1971 se model objevuje ve filmu Le Mans, kde ho nosí na zápěstí herec Steve McQueen, a stává se nesmrtelnou legendou.
 
Čas nespěchat
A užívat si zasloužený klid na vodě, kde je čas pouze relativní. To je hlavní myšlenka druhé z jarních kampaní, kde Tomáš Berdych nosí hodinky Panerai Luminor Chrono Goldtech Blu Notte, vyrobené z unikátního materiálu Goldtech v manufaktuře Panerai. Jde o hodinky, které na zápěstí nepřehlédnete. Jachtaření sice neproběhlo na luxusním jezeře Como či na Lago di Garda, zato se odehrálo na nejslavnějším českém jezeře, na Máchově. 

Co nosí Tomáš Berdych na zápěstí?

Tomáši, byl jste tam někdy předtím? 
Nebyl a zaradoval jsem se, když jsem zjistil, že jedeme právě na Mácháč. Je to nádherné místo. My jsme s Ester (modelka a manželka Tomáše Berdycha – pozn. red.) byli dvakrát na dovolené u evropských jezer a teď už znám i to české.

Máte nějaká kritéria, podle kterých budujete sbírku hodinek?  
Hodinky mě provázejí dlouho. Ze začátku jsem si je kupoval za odměnu, abych si udělal radost, když se mi třeba povedl turnaj. Hlubší záměr v tom nebyl. Dřív jsem tíhnul k mohutnějším, sportovnějším hodinkám, dnes dávám přednost jednoduchosti, eleganci, čistotě. Ale mám samozřejmě rád i své staré hodinky, nosím je. Uvidíme, kam se budu ještě dále posouvat. 
 
Pořídil jste si někdy vintage hodinky? Nebo nakupujete jen nové? 
Jenom jedny, Nautilus od Patek Philippe. Mají zlaté pouzdro a jsou z roku 1985, kdy jsem se narodil. Tedy přesněji certifikát je podepsaný 17. října a já se narodil 17. září. Řekl jsem si, že blíž ke svému datu narození se asi nedostanu, tak jsem si je koupil. Teď u mě začal vyhrávat právě Patek Philippe a také jsem trochu zabrousil k Rolexu. Paradoxně když jsem hrál, Rolex jsem viděl všude, protože sponzoruje tenisové turnaje. Všude jen Rolex, Rolex, Rolex a já se té značce podvědomě bránil. Ale už mě také chytla za srdce (směje se).  
 
Daroval jste nějaké hodinky? 
Ano, hodinky jsou hezký dárek. Táta dostal k šedesátým narozeninám ocelové Rolex Daytona, ale nechal jsem je personalizovat tak, že sčítače chronografu jsou barevně vyplněné třemi odstíny šedomodré. Mamka dostala dámské datejusty a Esterka také. 
Jste ambasadorem Carollina. Vzpomenete si na své setkání s majitelkou a zakladatelkou této společnosti Tamarou Kotvalovou?  
Známe se dlouho, dokonce už jsme se kdysi o spolupráci bavili. Povedla se až loni, což je dobře, protože všechno má svůj čas. Mám rád hodinky, v Carollinu je nakupuji. Naše spolupráce tak má reálný základ, což je vždycky dobře, protože osobní vztahy a láska k hodinkám jsou tam znát. I fotky jsou věrohodnější.   
Tamara Kotvalová ke spolupráci dodává: „V našich kampaních se objevují lidé, kterých si já osobně velmi vážím a o nichž si v Carollinu myslíme, že bychom na ně měli být my Češi hrdí. Jsou to osobnosti, které překonaly hranice naší republiky a staly se uznávanými i v zahraničí. Spojili jsme se s proslulými jmény, jako jsou válečný veterán armádní generál Emil Boček, kardiochirurg profesor Jan Pirk, architektka Eva Jiřičná, golfistka Klára Spilková a cyklista Zdeněk Štybar. Není divu, že jsme přizvali hvězdu českého tenisu Tomáše Berdycha. Navíc když o něm víme, že si oblíbil tradiční hodinářské řemeslo a je nadšeným sběratelem mechanických hodinek.“
Carollinum
Carollinum
Připravujeme pro vás články z hodinářského oboru a přinášíme vám inspirativní témata. Pronikněte do světa, který je zahalen aurou horologického umění a zvukem tikající setrvačky.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.