Hamilton x Dune Part Two

Hamilton x Dune Part Two

Hodinářská značka Hamilton je v Hollywoodu dobře známá, její hodinky se od roku 1932 objevily ve více než pětistovce velkofilmů. Se snímkem Duna: Part Two se jí však otvírají nové dimenze.

Na rozdíl od předchozích spoluprací, kdy tvůrci vybírali z existující nabídky značky, sáhli do archivů nebo požadovali nové návrhy klasických modelů, si prostředí „Duny“ vyžádalo jiný přístup. Na žádost režiséra a scénářisty Denise Villeneuvea se Hamilton spojil s mistrem rekvizit Dougem Harlockerem a společně vytvořili hodinky pro úplně jiný svět, než je ten, který známe.

Ačkoli jsou Desert Watch vyrobené exkluzivně pro prostředí pouštní planety Arrakis, byly impulzem a inspirací pro dvojici limitovaných hodinek Hamilton.

Tyto hodinky jsou právě nyní v prodeji, doprovázejí tak celosvětovou premiéru snímku Duna: Part Two. Zrodily se v modelové řadě Ventura, obě limitky spojují modré prvky na číselníku, které připomínají výrazně modré oči pouštních lidí – Fremenů. 

Ventura XXL Bright jsou celočerné hodinky s černým číselníkem. Jejich velké pouzdro (52 × 46,6 mm) je vyrobeno z oceli a potaženo PVD. Po podržení tlačítka se číselník rozzáří modře, podobně jako u filmových hodinek Desert Watch. Světlé indexy a ručky jsou kontrastní, mají nevtíravou minimalistickou siluetu. Hodinky v limitovaném počtu 3 000 kusů pohání quartzový strojek, doprovází je kaučukový řemínek s trnovou sponou.
Model Ventura Edge se pyšní ocelovým pouzdrem s matně černým PVD a digitálním zobrazením času v modré barvě. Designové prvky a jejich rozložení na číselníku jsou podobné předloze – tedy filmovým hodinkám Desert Watch. Mají safírové sklo s dvojitou antireflexní vrstvou, odolají vodnímu tlaku 10 ATM. Jejich chod pohání také quartzový strojek a dodávány jsou na kaučukovém řemínku. Limitace tohoto modelu je 2 000 kusů.

Obě limitované edice mají památeční balení inspirované filmem, které si fanoušci i sběratelé nenechají ujít.

Zajímají vás další novinky v našem sortimentu? Sledujte náš magazín Carollinum nebo se podívejte přímo na nejnovější modely hodinek v sekci Hodinky.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.