Oyster Sky-Dweller

where to buy

yellow gold, self-winding, dual time zones, annual calendar

Se 14 patenty, z nichž 5 je zcela nových, nabízí SKY-DWELLER bezprecedentním a originálním způsobem informace, které světoběžníci potřebují, aby neztratili pojem o čase:

dvě časová pásma, přičemž místní čas ukazují centrální ručky a čas v druhém pásmu se odečítá z rotujícího disku, viditelném na číselníku. 24hodinový ukazatel tohoto disku umožňuje bez problému rozlišit denní a noční hodiny.

důmyslný roční kalendář nesoucí jméno SAROS, na počest astronomického jevu, jímž je inspirován, automaticky rozlišuje měsíce s 30 a 31 dny. Vyžaduje jediný zásah ročně, a to 1. března.

ukazatel měsíce v podobě 12 nenápadných malých otvorů po obvodu číselníku, přičemž leden začíná na pozici 1. Aktuální měsíc je vždy označen kontrastní barvou.

SKY-DWELLER pohání zcela nový mechanický strojek s automatickým nátahem kalibru 9001, který je jedním z nejsložitějších strojků, jaké kdy značka vyvinula. Skládá se z 380 součástek, nese sedm patentů, z nichž 4 jsou zcela nové, a byl kompletně navržen a sestaven značkou Rolex. Navzdory technické složitosti SKY-DWELLER okamžitě zaujme jednoduchostí, s jakou se ovládá. Místní čas, čas ve druhém pásmu i datum lze rychle nastavit pomocí rozhraní mezi pouzdrem a strojkem. Fokálním bodem tohoto rozhraní je obousměrně otočná luneta, která nositeli umožňuje vybrat jednotlivé funkce jen jejím pootočením do jedné ze tří pozic. Vybranou funkci pak lze rychle přenastavit použitím korunky.

SKY-DWELLER byl vytvořen pro všechny, kteří kladou důraz na užitečné funkce, snadnou manipulaci, prestiž a eleganci. Tato skvostná novinka s vodotěsným pouzdrem o průměru 42 mm je k dostání ve třech variantách – z 18karátového bílého, žlutého nebo růžového zlata

ROLEX Oyster Sky-Dweller

Brand in this store

Selected from Carollinum magazine: