LUMINOR 1950 REGATTA

where to buy

titanium, self-winding, flyback chronograf, regatta function

Od roku 2005 je Officine Panerai partnerem prestižního závodu klasických plachetnic Classic Yacht Challenge, závodu, kterého se účastní historická a vintage plavidla, z nichž mnohá brázdí oceány již od konce 19. století.

A právě z tohoto partnerství se zrodil nový model Luminor 1950 Regatta 3 Days Flyback Titanio, mechanický chronograf s automatickým nátahem, třídenní rezervou chodu a odpočítávací funkcí Regatta vytvořenou pro start jachtařských závodů.

V případě stisku tlačítka v době, kdy je odpočítávání ještě v běhu, se funkce tlačítka mění na flyback – ručka se vrací na nulu, aby mohla začít měřit další mezičas bez nutnosti zastavení stopek a následného restartu.

Číselník se vyznačuje typickými rysy Panerai – sendvičovou strukturou a prostým designem s výraznými číslicemi 6 a 12 v kombinaci s jednoduchými indexy. Vteřinová a minutová ručka chronografu jsou barevně odlišeny a umístěny centrálně, zatímco oranžová ručka sčítače hodin se otáčí v malém číselníku na pozici 3. Po obvodu je číselník rozčleněn na minutové úseky (poslední pětiminutový úsek odpočítávání je označen oranžovou barvou), ale také tachymetrickou stupnicí v námořních uzlech, takže umožňuje při známé vzdálenosti vypočítat rychlost lodi.

Korunka je opatřena ochranným můstkem typickým pro Panerai. Pouzdro o průměru 47 mm je vyrobeno z  titanu, materiálu, který je lehký, pevný a antialergenní.

Přes zadní safírové sklíčko lze obdivovat chod mechanického strojku kalibru P.9100/R s automatickým nátahem a třídenní rezervou chodu. Vodotěsný jachtařský skvost doplňuje sportovně robustní tah z černé pryže.

PANERAI LUMINOR 1950 REGATTA

Brand in this store

Selected from Carollinum magazine: