Ludovico Sforza- Duke of Milan

Patron umění

Montblanc představuje každoroční limitovanou edici psacích potřeb Patron of Art věnovanou zásadním historickým mecenášům umění. Tato limitovaná edice 888 oslavuje umění pozdní renesance a vliv Ludovica z rodu Sforzů, zvaného „il Moro“ a česky také Ludvík Mouřenín, milánského vévody a jednoho z nejprominentnějších patronů umění a ochránce Leonarda Da Vinciho.

Ludovico Sforza

Ludovico Sforza (1452 - 1508), chytrý a ambiciózní diplomat, vládl milánskému vévodství od roku 1481 jako regent a v letech 1494 a 1500 jako vévoda, oplýval nekonečnou vášní pro umění. Zaměstnal Leonarda Da Vinciho, který v Miláně vytvořil svá nejslavnější díla, například Poslední večeři či portrét Cecilie Galleraniové známý jako Dáma s hranostajem. Za vlády Ludovica Sforzy se milánské vévodství stalo jedním z nejkrásnějších dvorů Evropy.

Limitovaná edice 888

Věže hradu Castello Sforzesco v Miláně, sídla vévodské dynastie, byly inspirací pro zlaté kování víčka a klipu, zatímco jasně modrá barva laku v kombinaci se zlatými detaily exkluzivní edice čítající pouhých 888 plnicích per připomíná stropní fresku v tomto monumentálním paláci. Ornamenty v modrém laku na těle pera jsou replikou vzorů, jenž Leonardo Da Vinci použil na fresce v Sala delle Asse a na róbě Mony Lisy. Iniciály na zlatém kroužku uzávěru pocházejí z Testone, stříbrné mince vydané na počest Ludovica Sforzy.

Hrot pera z 18-ti karátového zlata zdobený rytinou erbu milánského vévodství a vršek víčka korunovaný hvězdičkou Montblanc z přírodní perleti jsou důstojnou připomínkou velkolepého Sforzova dvora.

Selected from Carollinum magazine: