Ludovico Sforza- Duke of Milan

where to buy

Patron umění

Montblanc představuje každoroční limitovanou edici psacích potřeb Patron of Art věnovanou zásadním historickým mecenášům umění. Tato limitovaná edice 888 oslavuje umění pozdní renesance a vliv Ludovica z rodu Sforzů, zvaného „il Moro“ a česky také Ludvík Mouřenín, milánského vévody a jednoho z nejprominentnějších patronů umění a ochránce Leonarda Da Vinciho.

Ludovico Sforza

Ludovico Sforza (1452 - 1508), chytrý a ambiciózní diplomat, vládl milánskému vévodství od roku 1481 jako regent a v letech 1494 a 1500 jako vévoda, oplýval nekonečnou vášní pro umění. Zaměstnal Leonarda Da Vinciho, který v Miláně vytvořil svá nejslavnější díla, například Poslední večeři či portrét Cecilie Galleraniové známý jako Dáma s hranostajem. Za vlády Ludovica Sforzy se milánské vévodství stalo jedním z nejkrásnějších dvorů Evropy.

Limitovaná edice 888

Věže hradu Castello Sforzesco v Miláně, sídla vévodské dynastie, byly inspirací pro zlaté kování víčka a klipu, zatímco jasně modrá barva laku v kombinaci se zlatými detaily exkluzivní edice čítající pouhých 888 plnicích per připomíná stropní fresku v tomto monumentálním paláci. Ornamenty v modrém laku na těle pera jsou replikou vzorů, jenž Leonardo Da Vinci použil na fresce v Sala delle Asse a na róbě Mony Lisy. Iniciály na zlatém kroužku uzávěru pocházejí z Testone, stříbrné mince vydané na počest Ludovica Sforzy.

Hrot pera z 18-ti karátového zlata zdobený rytinou erbu milánského vévodství a vršek víčka korunovaný hvězdičkou Montblanc z přírodní perleti jsou důstojnou připomínkou velkolepého Sforzova dvora.

MONTBLANC Ludovico Sforza- Duke of Milan

Brand in this store

Selected from Carollinum magazine: