Oyster GMT-Master II

V roce 1959 při prvním non-stop letu z New Yorku do Moskvy navigovali piloti společnosti PanAm...

Kde koupit

chronometr, ocel, keramická luneta, automat, ukazatel druhé časové zóny

V roce 1959 při prvním non-stop letu z New Yorku do Moskvy navigovali piloti společnosti PanAm podle chronometru Rolex Oyster Perpetual GMT-Master, modelu, který poskytuje perfektně čitelný čas ve dvou časových pásmech současně.

Letos představil Rolex ocelový model GMT-Master II s oboustranně otočnou lunetou z patentovaného materiálu CERACHROM, která je poprvé provedena ve dvou barvách – modré a černé představující den a noc. Dvoubarevnost lunety byla charakteristickým rysem původních modelů GMT, ale od uvedení materiálu CERACHROM v roce 2005, jehož předností je vedle mimořádného lesku především odolnost vůči poškrábání a opotřebení, se tento rys letos objevuje poprvé. Ve 40 mm velkém vodotěsném pouzdru se skrývá mechanický strojek s automatickým nátahem kalibru 3186  s rezervou chodu přibližně 48 hodin, datumovkou a ukazatelem druhé časové zóny.

Lakovaný černý číselník zdobí indexy z 18-ti karátového bílého zlata, které jsou stejně jako ručky pokryté vrstvou luminiscenčního materiálu pro perfektní čitelnost za tmy. Tah z ušlechtilé oceli je vybaven bezpečnostní sponou nové generace, která předchází náhodnému otevření.

Vybrané články z magazínu: