Oyster Cosmograph Daytona

Hodinky Cosmograph Daytona jsou vybaveny chronografickým strojkem kalibru 4130 (certifikovaný COSC jako chronometr)...

Kde koupit

platina, automat, chronograf,

Opravdovou ikonou se Daytona stala v roce 1988, kdy byla představena její automatická verze a nový design. Od té doby je fenoménem, který za 25 let neztratil nic na své síle. Hodinky Cosmograph Daytona jsou vybaveny chronografickým strojkem kalibru 4130 (certifikovaný COSC jako chronometr) s rezervou chodu 72 hodin. Kromě chronografu je stěžejním elementem těchto hodinek tachymetrická stupnice, díky níž je možné měřit průměrnou rychlost až do 400 mil nebo km za hodinu. Vlásek setrvačky je vyroben z patentovaného materiálu PARACHROM, který není citlivý na magnetické pole, vykazuje vysokou stabilitu při změnách teploty a v případě nárazů je desetkrát přesnější než tradiční vlásek.

Od roku 2000 je strojek Daytony kompletně vyráběn in-house a je tak symbolem hodinářského umu a technické zdatnosti značky Rolex. Řada inovací ho odlišuje od ostatních chronografů a ve své kategorii nastavuje standardy přesnosti, spolehlivosti i odolnosti. Oyster pouzdro o průměru 40 mm, vodotěsné do 100 m je citlivou harmonií mezi robustností a elegancí. Šroubovací korunka opatřená patentovaným vodotěsným systémem TRIPLOC bezpečně přiléhá k pouzdru stejně jako šroubovací tlačítka chronografu.

Letos Rolex zahájil partnerství také se závody Formule 1, čímž ještě více posílil spojení s motosportem a králi mezi chronografy, modelu Cosmograph Daytona, nasadil pomyslnou korunu. Je to vůbec poprvé, co je model OYSTER v profesionální řadě proveden v platině, nejušlechtilejším z drahých kovů. Lesklé platinové pouzdro je doplněno atraktivní kaštanově hnědou lunetou ze speciálního keramického materiálu CERACHROM vyvinutého Rolexem a vyznačujícího se odolností proti poškrábání, korozi a opotřebení. Hnědou lunetu působivě doplňuje ledově modrý číselník. Platinový tah je vybaven bezpečnostní sponou nové generace, která předchází náhodnému otevření.

ROLEX Oyster Cosmograph Daytona

Značku najdete v tomto obchodě

Vybrané články z magazínu: