Košík je prázdný.
 
Oyster Perpetual Submariner
 

ARCHETYP MEZI HODINKAMI PRO POTÁPĚČE

Modely Oyster Perpetual Submariner a Oyster Perpetual Submariner Date jsou mezi hodinkami pro potápěče pojmem a ztělesněním dlouholetého vztahu mezi firmou Rolex a podmořským průzkumem.
 
Firma Rolex uvedla model Submariner na trh v roce 1953; tehdy šlo o první náramkové hodinky pro potápěče vodotěsné do hloubky 100 metrů (330 stop). Model Submariner Date, který kromě času ukazuje i datum, byl představen v roce 1969. Vodotěsnost obou modelů byla později navýšena na 300 metrů (1000 stop). Díky své typické robustnosti se hodinky Submariner prosadily nejen v mořských hlubinách, ale staly se oblíbeným modelem i v mnoha jiných sportech a dalších činnostech.


DESIGN HODNÝ POŘÁDNÝCH POTÁPĚČSKÝCH HODINEK

Hodinky slouží pod vodou jako nástroj k přežití, a proto je design modelu Submariner cele podřízen praktickým potřebám potápěčů. Model se po technické stránce nadále vyvíjí a za dobu své existence byl obohacen o další prvky, které zlepšují jeho celkovou funkčnost. 

Modely Submariner a Submariner Date jsou jedny z nejsnáze rozpoznatelných hodinek, které kdy byly navrženy. Odlišují se pouzdrem Oyster o průměru 41 mm, typickým číselníkem s velikými hodinovými indexy i ručkami vyplněnými luminiscenčním materiálem, jednosměrně otočnou lunetou a tahem z materiálu Oyster. K silné vizuální identitě přispívá také rýhovaná vložka lunety z high-tech keramiky Cerachrom, která hraje ve funkčnosti modelu klíčovou roli. Šedesátiminutová stupnice na lunetě umožňuje potápěči hlídat si dobu ponoru s potřebnou přesností. SPOLEHLIVOST, ROBUSTNOST A FUNČNOST

Vodotěsnost pouzdra u modelů Submariner a Submariner je zaručena do hloubky 300 metrů (1000 stop). Natahovací korunka Triplock s trojitým systémem vodotěsnosti se bezpečně zašroubuje k pouzdru a poskytuje ještě lepší vodotěsnost.

 
 
Náramek Oyster je navržený tak, aby byl robustní i pohodlný zároveň a je vybavený bezpečnostní sponou Oysterlock, která znemožňuje náhodné rozepnutí. Dále je také opatřen systémem pro úpravu délky Rolex Glidelock, který umožňuje přesnou úpravu délky tahu bez použití nářadí.
Modely Submariner a Submariner Date jsou vybaveny kalibry 3230 a 3235, tedy mechanickými strojky se samonátahem, které jsou cele vyvinuty a vyráběny v Rolexu. Jejich konstrukce, výroba a inovativní prvky zajišťují jedinečnou přesnost a spolehlivost. Rezerva chodu u obou kalibrů dosahuje přibližně 70 hodin

CERTIFIKACE SUPERLATIVE CHRONOMETER

Jako všechny hodinky Rolex, mají i modely z řady Submariner certifikaci Superlative Chronometer. Toto označení potvrzuje, že každý kus hodinek prošel sérií testů, které Rolex provádí ve svých laboratořích. Udělená certifikace Superlative Chronometer je označena zelenou pečetí a obnáší i pětiletou mezinárodní záruku.


 


KLÍČ K HLUBINĚ

Model Submariner byl vytvořen speciálně pro podmořský průzkum a potápění. Hodinky se okamžitě poté, co opustily hodinářské dílny Rolexu, staly hitem mezi mnoha profesionály – průkopníky v potápění, kteří byli požádáni, aby model otestovali. Jedním z nich byl i Dimitri Rebikoff, francouzský inženýr a podvodní fotograf.
 
Ve své zprávě z roku 1953 Rebikoff píše, že si hodinky při zkouškách vedly nadmíru dobře: „Můžeme potvrdit, že tyto hodinky nejen plně uspokojily očekávání v podmínkách pro potápění, které byly mimořádně náročné a značně ničivé pro použitý materiál, ale že se ukázaly jako nezbytný doplněk pro každého, kdo se potápí se samostatným vybavením.“

 

PŘIJĎTE NÁS NAVŠÍVIT A SEZNAMTE SE S HODINKAMI SUBMARINER NAŽIVO


Jako oficiální prodejce Rolex jsme jedinými maloobchodníky, kteří mají povolení prodávat hodinky Rolex. Máme potřebné dovednosti i technické znalosti k tomu, abychom Vám pomohli učinit rozhodnutí, které vám vydrží na celý život.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.