LUMINOR 1950 REGATTA

Od roku 2005 je Officine Panerai partnerem prestižního závodu klasických plachetnic Classic Yacht Challenge, závodu, kterého...

Kde koupit

titan, automat, flyback chronograf, funkce regatta

Od roku 2005 je Officine Panerai partnerem prestižního závodu klasických plachetnic Classic Yacht Challenge, závodu, kterého se účastní historická a vintage plavidla, z nichž mnohá brázdí oceány již od konce 19. století.

A právě z tohoto partnerství se zrodil nový model Luminor 1950 Regatta 3 Days Flyback Titanio, mechanický chronograf s automatickým nátahem, třídenní rezervou chodu a odpočítávací funkcí Regatta vytvořenou pro start jachtařských závodů.

V případě stisku tlačítka v době, kdy je odpočítávání ještě v běhu, se funkce tlačítka mění na flyback – ručka se vrací na nulu, aby mohla začít měřit další mezičas bez nutnosti zastavení stopek a následného restartu.

Číselník se vyznačuje typickými rysy Panerai – sendvičovou strukturou a prostým designem s výraznými číslicemi 6 a 12 v kombinaci s jednoduchými indexy. Vteřinová a minutová ručka chronografu jsou barevně odlišeny a umístěny centrálně, zatímco oranžová ručka sčítače hodin se otáčí v malém číselníku na pozici 3. Po obvodu je číselník rozčleněn na minutové úseky (poslední pětiminutový úsek odpočítávání je označen oranžovou barvou), ale také tachymetrickou stupnicí v námořních uzlech, takže umožňuje při známé vzdálenosti vypočítat rychlost lodi.

Korunka je opatřena ochranným můstkem typickým pro Panerai. Pouzdro o průměru 47 mm je vyrobeno z  titanu, materiálu, který je lehký, pevný a antialergenní.

Přes zadní safírové sklíčko lze obdivovat chod mechanického strojku kalibru P.9100/R s automatickým nátahem a třídenní rezervou chodu. Vodotěsný jachtařský skvost doplňuje sportovně robustní tah z černé pryže.

PANERAI LUMINOR 1950 REGATTA

Značku najdete v tomto obchodě

Vybrané články z magazínu: