Košík je prázdný.

265 let poctivé práce ve Vacheron Constantin

Nejstarší hodinářská manufaktura ve Švýcarsku, která nikdy nepřestala vyrábět hodinky, vybudovala své jméno na dvou důležitých příjmeních. Tím prvním byl schopný hodinář, druhým aktivní obchodník.
265 let poctivé práce ve Vacheron Constantin
Na začátku tohoto příběhu stál odhodlaný, teprve čtyřiadvacetiletý hodinář Jean-Marc Vacheron, který si v Ženevě v roce 1755 založil hodinářskou dílnu. Jeho vnuk se pak v roce 1819 spojil se zdatným podnikatelem Françoisem Constantinem. Jejich spolupráce vedla k expanzi do Spojených států, ale i do Brazílie či na Kubu. Právě François Constantin je autorem výroku, jejž manufaktura pokládá za své krédo dodnes: „Dělej vše lépe, když je to možné, a to je možné vždy.“

Hodinky Vacheron et Constantin se brzy staly synonymem kvality a přesnosti. Jako první ve Švýcarsku získala tato společnost status prestiže v podobě Ženevské pečeti. Jde o symbol technické i estetické kvality, znak dokonalosti, jímž jsou hodinky této značky kvalifikovány dodnes. Časomíry musí splňovat množství velmi přísných kritérií. Nároky jsou kladeny na přesnost chodu nebo trvanlivost pouzdra. Většina součástek musí být vyrobena v Ženevě či ženevském kantonu. Ženevskou pečeť zavedl už v roce 1886 parlament ženevského kantonu proto, aby ochránil mistrovství hodinářů žijících právě v Ženevě a jejím okolí. První kalibr z manufaktury Vacheron Constantin byl označen Pečetí už v roce 1901. Švýcarský hodinářský dům je tak nejstarší hodinářskou firmou, která smí certifikaci používat.

Zakladatel Jean-Marc Vacheron a poté všichni jeho následovníci měli jedno společné: neutuchající vášeň pro krásné a komplikované hodinářské kusy. A také nikdy nezůstávali přešlapovat na místě, vždy mířili dál a výš. V roce 1916 vznikly v manufaktuře náramkové hodinky s miniaturním strojkem pro slavného mahárádžu z Patialy, velkého milovníka luxusu.

V první polovině 20. století se mezi její zákazníky zapsali bohatí průmyslníci i korunované hlavy, jako byl egyptský král Farúk. V ženevské manufaktuře pro ně mistři hodináři vytvářeli ty nejkomplikovanější kapesní hodinky, které se nesmazatelně zapsaly do historie. Slávu a obdiv si získaly kapesní hodinky vytvořené na míru americkým miliardářům – automobilovému inženýrovi Jamesi Wardu Packardovi (1918) a newyorskému bankéři Henrymu Gravesovi (1928). 

V novém tisíciletí značka otevřela novou manufakturu ve Vallée de Joux. Kromě uměleckých edicí či nových kolekcí představila roku 2015 kapesní veledílo Reference 57260, nejkomplikovanější hodinky, které byly kdy vytvořeny. Za svou velkou a dlouhou historii značka vytvořila na 1 500 nejrůznějších modelů hodinek.

Kde koupíte?

Carollinum
Pařížská 11, Praha 1
více informací
Kateřina Daňková
Kateřina Daňková
Vedoucí marketingového oddělení

„Společnost Carollinum je lídrem na trhu, kreativní a neotřelý marketing je pak její důležitou vizitkou. V posledních letech rezonuje naše ambasadorská kampaň s přáteli značky, můžete mezi nimi poznat armádního generála Emila Bočka, architektku Evu Jiřičnou, kardiochirurga Jana Pirka či profesionální české sportovce. Jsme také pyšní na firemní časopis Umění času. Hodinkami jednoduše žijeme.“

Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.