Historie

1996 – Založení Carollinum

Od roku 1996 se začíná psát historie rodinné společnosti Carollinum založené s ambicemi stát se líderem trhu s luxusním zbožím. V témže roce se dostavil první výrazný úspěch, když společnost získala zastoupení věhlasné značky psacích potřeb, kožených doplňků a šperků Montblanc pro Českou republiku.

1998 – Otevření Alfred Dunhill

Historie společnosti Carollinum v Pařížské ulici – rodícím se epicentru luxusního zboží v Praze, se začíná s rokem 1998, kdy byl slavnostně otevřen první butik ikonické londýnské značky pánského oblečení Alfred Dunhill ve střední Evropě.

2002 – Otevření butiku Carollinum

Rok 2002 je ve fungování společnosti Carollinum považovaný za významný milník. V Pařížské ulici bylo otevřeno hodinářství a klenotnictví Carollinum. Mezi zastoupené značky a mnohdy u nás vůbec poprvé představené, patřila taková jména hodinářského a klenotnického nebe, jako například Breitling, IWC, Piaget, Cartier, Chopard nebo Baume et Mercier.

2008 – Otevření butiku Montblanc

Dlouhodobá a plodná spolupráce se značkou Montblanc vyústila roku 2008 v otevření butiku v Pařížské ulici.

2012 – Otevření butiku Rolex

Významné ocenění bylo Carollinum uděleno ve formě svěření zastoupení samostatného butiku Rolex. Slavnostní otevření obchodu v květnu 2012 v Pařížské ulici se zařadilo mezi nejvýznamnější společenské události roku.

2016 – Znovuotevření butiku Montblanc

V roce 2016 byl butik Montblanc přemístěn do větších prostor v Široké ulici, jen několik kroků od původního butiku. Nový butik, který se nachází na rozhraní Pařížské a Široké ulice, nabízí rozšířený sortiment zboží – od malých kožených doplňků přes psací potřeby až po komplikované modely mechanických hodinek a VIP salonek pro sběratele.

2016 – Otevření butiku Patek Philippe

Patek Philippe ve spolupráci se společností Carollinum otevřel v Praze značkový butik. Síla jedné z posledních rodinných firem v oboru spočívá již více než 170 let v kombinaci technické dokonalosti a zdánlivé jednoduchosti. Pro Carollinum je ctí být jediným autorizovaným prodejcem v České republice.