1858 Geosphere Limited Edition

Kolekce Montblanc 1858 se inspirovala světem horských výprav. Přináší neotřelou interpretaci kapesních hodinek a chronografů 20. a 30. let 20. století z manufaktury Minerva.

Řada Montblanc 1858 kombinuje materiály, například speciální slitinu bronzu, která se v průběhu času vyvíjí, s inovativními a praktickými komplikacemi domu Montblanc, jako třeba u modelu Worldtime Geosphere. Ten zdobí ukazatel časových pásem, atraktivně vyobrazený díky severní a jižní hemisféře.

Pouzdro (42 mm) se saténovým leskem a leštěnými, zkosenými hranami. Vroubkovaná korunka připomínající dobové časomíry, či vypouklé safírové sklíčko, které podtrhuje robustní vzhled. Automatický manufakturní kalibr MB 29.25 s rezervou chodu 42 hodin. Vintage řemínek ze stařené teletiny z italské peleterie Montblanc ve Florencii.

Číselník je vyveden ve výrazných kontrastních barvách, tradiční zkosené ručky jsou zdobené ve stylu „cloisonné“, arabské číslice potažené vrstvou Superluminova. Původní logo Montblanc z 30. let 20. století v historickém stylu písma a znak vrcholu Mont Blanc.

Všechny modely edice Montblanc 1858 postupují test přes 500 hodin simulovaného nošení a specifické testy a kontroly v extrémních podmínkách. Modely Geosphere jsou navíc voděodolné do hloubky 100 metrů. Limitovaná edice 1858 kusů.

Vybrané články z magazínu: