Richard Lange Perpetual Calendar “Terraluna”

18kt bílé zlato, ruční nátah, věčný kalendář, orbitální ukazatel lunární fáze, ukazatel rezervy chodu

Mistrovský kus „Terraluna“ na první pohled zaujme zobrazením času, jenž je řešeno třemi samostatnými číselníky: velký minutový se nachází nahoře, menší hodinový a vteřinový jsou umístěny níže vpravo a vlevo. Diagonálně pod typickou velkou datumovkou se v okéncích zobrazuje den v týdnu (vlevo) a měsíc (vpravo). Věčný kalendář je mechanicky sestrojen tak, že zobrazuje délku jednotlivých měsíců i přestupné roky až do roku 2100. Na pozici 6 se zobrazuje rezerva nátahu, která u tohoto stroje činí 14 dní.

Ještě větší obdiv si zaslouží zadní strana pouzdra, která odhalí orbitální ukazatel měsíčních fází. Tato patentovaná technická inovace zobrazující postavení Měsíce vzhledem k Zemi a Slunci se na náramkových hodinkách objevuje vůbec poprvé. Hodinářští mistři A. Lange & Söhne se vyznamenali nejen novým způsobem zobrazení pohybu Měsíce, ale také skutečně úchvatnou estetikou – tři otočné disky pokryté třpytivým modrým lakem jsou detailně a plasticky dekorované více než tisícovkou hvězd.

Srdcem tohoto stroje je nový kalibr L096.1 s ručním nátahem. Klasické kulaté pouzdro velikosti 45,5 mm je k dispozici v provedení z bílého a růžového zlata a s řemínky z krokodýlí kůže v černé, respektive červeno-hnědé barvě.

Vybrané články z magazínu: