PORTUGIESER SIDÉRALE SCAFUSIA

PORTUGIESER SIDÉRALE SCAFUSIA (IW5041)

Nejkomplikovanější hodinky, jaké kdy manufaktura IWC vyrobila. Jejich vývoj trval mistrům hodinářům ze Schaffhausenu ve spolupráci s dalšími odborníky přes deset let .

Opravdovou exkluzivitu zaručuje nikoliv omezená produkce limitované edice, jak by pravděpodobně každý očekával, ale možnost personalizace (přes 200 možných variant hodinek dle přání zákazníka). Přestože se jedná o hodinky s ručním nátahem, vyvinuli hodináři IWC speciální natahovač, který natáhne hodinky jednou denně skrze korunku. Tento natahovač je samozřejmě součástí luxusního balení hodinek, dřevěné krabice potažené krokodýlí kůží.

Ciferník obsahuje tourbillon s konstantní silou s vteřinovou ručičkou. Dále pak sčítač hvězdného času na pozici 12. Hvězdný čas se využívá v astronomii pro přesné určovaní poloh hvězd (hvězdný den trvá 23 hodin, 56 minut a 4,09 sekund).

Na dýnku je vyobrazena noční obloha s výsečí pro aktuálně viditelnou část (vyobrazení oblohy na míru podle polohy a přání zákazníka). Po obvodu dýnka je pak možné odečítat informace perpetuálního kalendáře, informace o východu a západu slunce. Nechybí indikátor dne noci a soumraku, dráha slunce, zobrazení rovníku pro rozdělení noční oblohy na severní a jižní polokouli.

Manufakturní strojek 94900 na ruční nátah s Breguet vláskem a rezervou chodu 96 hodin.

Velikost pouzdra 46 mm, výška 17,5 mm. Provedení v materiálech růžové nebo bílé zlato.

Vybrané články z magazínu: