Tribute to Pallweber Edition „150 Years“

K výročí 150 let založení manufaktury se v IWC rozhodli čerpat inspiraci ze své bohaté historie. Tribute to Pallweber vzniklo na počest modelu kapesních hodinek z roku 1884, v nichž IWC poprvé použilo systém zobrazování času pomocí měnících se číslic v okénkách.

Kde koupit

Současná kolekce čítá tři modely s různou limitací podle materiálu pouzdra. Všechny tři modely mají lakovaný číselník. U okének nechybí nápisy určení „Hours“ a „Minutes“. Ručička malé decentralizované vteřinovky je modřená nebo porhodiovaná, v závislosti na modelu. Stejně jako u původních kapesních hodinek jsou disky s čísly propojeny součástkou ve tvaru maltézského kříže, což umožňuje provádět časovou korekci oběma směry bez nebezpečí poškození mechanismu.

Pouzdro o průměru 45 mm a výšce 12 mm je osazeno manufakturním strojkem 94200 s ručním nátahem a rezervou chodu 60 hodin. Strojek pracuje na frekvenci 4 Hz. Voděodolnost 30 m. Limitace: 25 kusů s platinovým pouzdrem a bílým číselníkem a bílými čísly v modrých okénkách, 250 kusů s pouzdrem z růžového zlata, 500 kusů s ocelovým pouzdrem a modrým číselníkem.

Vybrané články z magazínu: