Double Chronograph Antoine de Saint Exupéry

Manufaktura IWC a Nadace Antoina de Saint-Exupéryho, to je spojení, které funguje už léta. Plodem této spolupráce jsou ceněné limitované edice pilotních hodinek.

Exupéry byl kromě spisovatele i letcem a není proto divu, že mu IWC jakožto přední producent pilotních hodinek skládá poctu. Rattrappante chronograf, kterým IWC navazuje na model „Le Petit Prince“, nebo-li Malý princ, je taktéž věnován francouzskému spisovateli.

Tento dvojitý chronograf, jak IWC tento model označuje, je opravdový nástroj pro pilota. Ač hodinky na číselníku zobrazují opravdu hodně, zůstávají přehledné. Srdcem hodinek je kalibr 79420 založený na strojku Valjoux 7750 doplněn mechanismem rattrapante vyvinutým speciálně v IWC.

Mechanismus umožňuje zastavit tlačítkem na pozici 10 jednu ze dvou sekundových ručiček stopek, zatímco druhá běží. Lze tak efektivně měřit například mezičasy. Opětovným zmáčknutím tlačítka stojící ručička dožene tu běžící, přičemž proces lze libovolně opakovat. Dosáhnout tohoto prvku u mechanických hodinek je znakem špičkové hodinářské práce.

Na tabákově hnědém číselníku hodinek se ve spodní části hodinového sčítače stopek skrývá malé písmeno „A“, které nenápadně odkazuje na Exupéryho. Ocelové pouzdro má na pilotky rozumný průměr 44 milimetrů a na pevném dýnku nabízí pohled na letoun Lockheed P-38, s nímž se Francouz vydal na svůj poslední let. Jedná se o limitovanou edici 1000 kusů. 

Vybrané články z magazínu: