X-WIND CHRONO QUARTZ GMT

Díky 24 časovým zonám jsou hodinky Hamilton Chrono Worldtimer schopné indikovat čas napříč světem. Díky spolupráci s akrobatickým pilotem Nicolasem Ivanoffovem jsou ideální časomírou na měření krátkých časových intervalů. Uvnitř pouzdra je speciálně vyvinutý kvartzový strojek schopný zobrazovat koordinovaný světový čas UTC.

Kde koupit

Ocel, Chronograf, Quartz, 46mm, Šroubovací korunka, Safírové sklíčko, Voděodolnost do 100m

Modelová řada Khaki X-Wind se dočkala čerstvého přírůstku osazeného novým quartzovým kalibrem s kombinací 24hodinového GMT a chronografu. Strojek je zasazen v odolném 46milimetrovém těle z nerezové oceli se šroubovatelnou korunkou pro lepší vodotěsnost a nechybí ani otočná luneta. To však není zdaleka všechno.

GMT funkce

Původ funkce GMT sahá do historického období, kdy piloti začali překonávat delší vzdálenosti, s čímž bylo spojeno následné překračování časových zón. Proto potřebovali hodinky schopné zobrazit jak aktuální lokální, tak domácí čas. Hodinky s funkcí GMT byly vždy velmi ceněny pro jejich praktičnost a snadné používání. Stačil jeden letmý pohled na číselník a hned jste věděli, kolik hodin je u vás doma i v místě, kde se právě nacházíte.

3D číselník

Několikastupňový černý číselník usnadňuje navigaci mezi třemi sčítači, malou datumovkou na pozici 3 a otočnou vnitřní lunetou pro výpočet korekce kurzu letadla v případě bočního větru.

TECHBOX

Hamilton Khaki X-Wind Chrono Quartz GMT

Velikost ocelového pouzdra je 46 mm. Nechybí šroubovatelná korunka pro lepší vodotěsnost, několikastupňový černý číselník, luminiscenční prvky, jež jsou opatřeny vrstvou Super-LumiNova®. Dostupné varianty hodinek jsou na ocelovém tahu, na hnědé prošívané kůži či s černým pryžovým řemínkem. Hodinky jsou osazeny quartzovým strojkem G10.962 s dvanáctihodinovým a šedesátiminutovým sčítačem pro chronograf na pozici 2, GMT sčítačem na pozici 10, decentralizovanou vteřinovou ručičkou na pozici 6 a malou datumovkou na pozici 3. Samozřejmostí je safírové sklíčko s antireflexní vrstvou. Vodotěsnost 10 barů. 

HAMILTON X-WIND CHRONO QUARTZ GMT

Značku najdete v tomto obchodě

Vybrané články z magazínu: