WORLDTIMER CHRONO QUARTZ

Řada X-Wind vnáší svěží vítr do kolekce Hamilton. Nový kalibr v ocelovém pouzdře v kombinaci se 24hodinovým GMT a chronografem zaujme na každém zápěstí.

Kde koupit

Hamilton Chrono Worldtimer dokáže zobrazit 24 časových zón, a to i s přihlédnutím k zimnímu a letnímu času!

Letectví ovlivnilo každý aspekt designu těchto hodinek. Dokonce i indikátor módu TIME/CHRONO s černožlutými pruhy.

Žijeme v malém světě, ale přesnost času v reálném i virtuálním cestování napříč všemi zeměmi je stále velkou výzvou. Hamilton Chrono Worldtimer je stylový quartzový chronograf s funkcí přesného zobrazení času v hlavních časových zónách. Tato časomíra byla vyvinuta ve spolupráci s akrobatickým pilotem Nicolasem Ivanoffem. Snad i proto by se měla ocitnout v hledáčku všech pilotů, milovníků letectví a výrazně profilovaných jedinců s širokým rozhledem a láskou k dynamickým a dobře vypadajícím věcem denního užití. Tyto hodinky budou skvělým kopilotem jak pro cestovatele s přesným časovým harmonogramem, tak pro přátele či obchodní partnery ze vzdálených zemí, kteří by rádi zůstali v telefonickém kontaktu, aniž by jeden druhého nedopatřením budili uprostřed noci.

Na minutách záleží

V každodenním životě se stává počítání minut stále důležitější. Pro piloty to platí od počátku létání. Chrono Worldtimer odráží tuto realitu svojí centrální minutovou ručičkou chronografu odečítající 12minutové cykly přímo z hlavního číselníku. Velká minutová ručička pro snadný a rychlý odečet přeskakuje mezi čísly vždy po půlminutě. Pro zdůraznění spolupráce s akrobatickým pilotem jsou první čtyři minuty na hlavním číselníku zvýrazněny žlutou barvou. Právě čtyři minuty odkazují k inspiraci v akrobatickém létání. Délka freestylové sestavy nesmí překročit tuto dobu, a pokud se tak stane, je celá sestava penalizována.

Na obousměrně otočné lunetě je pro lepší čitelnost zobrazen hodinový odpočet rozdělený do pětiminutových segmentů. 

Jednoduchost ovládání – dokonce i ve vysoké rychlosti – je v letectví nejvyšší prioritou. Tlačítko na pozici 10 je přepínačem mezi funkcí chronografu a funkcí světových časů. V módu světových časů lze přepínat jednotlivé časové zóny obousměrně pomocí tlačítek na pozici 2 a 4. Obzvláště piloti ocení důležitou funkci zobrazení UTC (koordinovaný světový čas). Ten je možné zobrazit krátkým stiskem tlačítka na pozici 10 v módu světových časů. Po pěti vteřinách se automaticky přepne UTC na poslední zobrazený světový čas.

Nový quartzový strojek 41e, speciálně vyvinutý manufakturou Hamilton, je vybaven funkcí chronografu a světových časů s automatickým přenastavením letního a zimního času v časových zónách, jichž se to týká. Díky novému technickému řešení je možné přepínat a používat funkce nezávisle na sobě. Můžete tak spuštěný chronograf přepnout na zobrazení časových zón, aniž by se právě odměřovaný čas chronografu „v pozadí“ zastavil.

TECHBOX

Velikost ocelového pouzdra 45 mm, černý číselník, luminiscenční prvky Super-LumiNova®, možnost ocelového tahu, pryže nebo prošívaného koženého řemínku, quartzový strojek H-41e s funkcí chronografu, světových časů a automatickým nastavením DST, indikátor dne a noci, UTC, minutová centrální ručička chronografu, datum, safírové sklíčko s oboustrannou antireflexní vrstvou, vodotěsnost 10 barů.

HAMILTON WORLDTIMER CHRONO QUARTZ

Značku najdete v tomto obchodě

Vybrané články z magazínu: