PILOT AUTO

Model hodinek Khaki Pilot dává svému nositeli zažít pocit, který měli američtí piloti na samém počátku avioniky.

Nádherné „Velké pilotky“ se všemi vintage atributy, které k těmto hodinkám neodmyslitelně patří. Už na první pohled je patrný odkaz na pilotní vojenské hodinky z let třicátých a čtyřicátých. Tehdejší potřeba dobře čitelných a hlavně přesných hodinek nahrávala používání strojků z kapesních hodinek.

V současné verzi hodinek Pilot Auto je použit rovněž velice přesný automatický strojek H-30, což je upravená ETA 2836-2 s prodlouženou rezervou chodu až 80 hodin a funkcí „hacking second“ čili zastavení vteřinové ručičky při seřizování času. 

Velikost číselníku společně s velkými mečovitými ručičkami a výraznými číslicemi a luminiscenčními prvky zaručují výbornou čitelnost za všech okolností. Nadstandardní je i vodotěsnost 20 barů zajištěná díky šroubovací korunce. Retro look doplňuje trojúhelník na pozici 12/60 a neotřelé upřednostnění minut před hodinami na číselníku.

TECHBOX

Hamilton Khaki Aviation Pilot Auto

Velikost ocelového pouzdra je 46 mm, luminiscenční prvky opatřeny vrstvou SuperLuminova®, strojek H-30 s automatickým nátahem a rezervou chodu až 80 hodin, datumovka s názvem dne v týdnu, safírové sklíčko s antireflexní vrstvou, průhled do stroje skrze dýnko, šroubovací korunka, vodotěsnost 20 barů.

Vybrané články z magazínu: