Smart Casual

Vychutnejte chvíle volna

Odpracovali jste si poctivě svůj volný čas? Tak se uvolněte, zapomeňte na přísný formální dress code, který vám diktuje vaše povolání a zkuste třeba nějaké nové kombinace z vašeho šatníku. A možná je právě teď ta pravá chvíle pro některé speciální doplňky.

Hodinky, které stojí za řeč

Večírky, rauty, vernisáže - to vše s sebou přináší nové známosti, kontakty a nová témata k hovoru. V pánské společnosti je několik tradičních okruhů, na které vždy dojde řeč. K jedním z oblíbených téma jsou speciální modely hodinek pro piloty, potápěče a automobilové závodníky. 

Objevte příběh pilotních hodinek IWC

Váš small talk můžete začít třeba pochvalou kvalitních hodinek vašeho protějšku a řeč posléze svést na hodiny na vašem zápěstí. Schopnost bavit společnost patří do základní výbavy každého úspěšného muže, nezapomeňte si proto o svých hodinkách něco nastudovat, než vyrazíte mezi lidi. K těmto účelům se hodí nejlépe výrobci tradičních značek s často více než staletou historii, takže je o čem diskutovat.

Pocta portugalskému objeviteli 

Značka Montblanc, dnes již dobře etablovaná i jako producent luxusních hodinek, do svého portfolia zařadila kolekci věnovanou portugalskému mořeplavci a objeviteli Vasco da Gamovi. A základním stavebním kamenem této edice je model s plným kalendářem, který zobrazuje datum, den i aktuální měsíc.

Dodavatel italského námořnictva

Italská Panerai je znalci ceněna jako jedna ze značek se zajímavou historií, která po delším období  zapomnění dokázala obnovit svou zašlou slávu a navázat na slavnou tradici, která v jejím případě sahá až do roku 1860, kdy ji ve Florencii založil Giovanni Panerai.

Asi nejvíce se Panerai proslavil jako oficiální dodavatel italského námořnictva a instrumenty s tímto jménem navlékali při svých misích během druhé světové války třeba italští žabí muži.


Pilotky se jménem slavného letce a spisovatele

Pohádku Malý princ obdivují dodnes děti i dospělí. Životní příběh jejího autora Antoina de Saint Exupéryho je ale stejně zajímavý a až nedávno se podařilo odhalit dlouhá desetiletí trvající tajemství jeho posledního letu. Jeho příběh připomíná i speciální edice chronografu od schaffhausenské značky IWC.


Nic se nevyrovná tomu, zkusit si hodinky na vlastní ruce.

Přijďte si hodinky vyzkoušet a poradit se s našimi odborníky. A navíc můžete porovnat z 300+ dalších modelů různých značek.

Barevné kontrasty pro začínající a pokročilé

Dokonale barevně vyladěný outfit je vždy správně vyváženým poměrem dominantních barev obleku, nebo saka a košile. Stejně důležitým prvkem jsou i vaše doplňky jako pásek, peněženka, vizitkář nebo spona na bankovky. Zvládnout kombinační hru barev s vkusem a grácií je známkou správného gentlemana.

Dobře si rozmyslete, zda budete jednotlivé doplňky spíše ladit navzájem nebo využijete opravdovou sílu kontrastu doplňkových barev. Nikdy ale oba přístupy nekombinujte v jednom outfitu. Začněte botami s páskem a řemínek hodinek pak laďte do podobného barevného tónu jako ostatní kožené doplňky. 

Newsletter.

Čas od času zasíláme v rozumné míře informační newsletter. Pokud chcete mít přehled o novinkách ze světa luxusu, pošlete nám svůj e-mail.

Nákupní rádce