Clifton Baumatic

Poměrně mladá kolekce Clifton se dočkala nového přírůstku s názvem Clifton Baumatic. Jde o výjimečný počin určený pro moderní gentlemany, kteří neřeší jen vzhled hodinek, ale i srdce bijící uvnitř.

Kde koupit

Průhled skrze safírové dýnko totiž odhaluje nový manufakturní strojek BM12-1976A, a právě ten je velkým mezníkem v historii manufaktury. Dokazuje to i fakt, že na jeho vývoj byly vyčleněni mistři hodináři napříč celou Richemont Group. Koncept strojku BM12-1976A je vystavěn kolem čtyř základních pilířů. Prvním je odolnost vůči magnetismu. Druhým pilířem je autonomie – možnost odložit hodinky v pátek a v pondělí ráno si je opět nasadit bez nutnosti seřizování – ta může být pádným argumentem proč chtít zrovna Clifton Baumatic. Odolnost a přesnost jsou třetím a čtvrtým pilířem. Všechny čtyři pilíře stojí na křemíkovém základě, respektive na křemíkovém dvouvrstvém vlásku a křemíkovém neklidu v podobě setrvačky s kotvou. Jako projev sebevědomí nabízí manufaktura u tohoto modelu prodloužení mezinárodní záruky o jeden rok.

Ocelové pouzdro o průměru 40 mm a výšce 10,3 mm je osazeno manufakturním high-tech strojkem s automatickým nátahem, křemíkovým vláskem, kotvou i neklidem. Chronometrická přesnost (odchylka -4/+6 vteřin za den) podložená COSC a rezerva chodu 5 dní při frekvenci 4 Hz. Porcelánový číselník podtrhuje výjimečnost ukrytou uvnitř pouzdra. Modrý řemínek z aligátora se systémem snadné výměny řemínků bez nutnosti použití nářadí. Trnová ocelová spona. Vodotěsnost 50 m.

Vybrané články z magazínu: