Casual

Pro úspěšný začátek vašeho dne

Většinou platí, že ráno rozhodne o dalším průběhu celého dne. Před každodenní cestou do oblíbené kavárny si nemusíte příliš lámat hlavu s formálním dress kódem, ale zaměřte se na doplňky a to nejen ty oděvní. O vašem naladění můžou totiž rozhodovat i zdánlivé maličkosti.

Renesance psaní

V době, kdy většina ostatních lidí nepustí z ruky chytrý telefon a závislost na obrazovce je všudypřítomná, vrací se do výbavy novodobého gentlemana klasické psací potřeby. Až otevřete zápisník se stříbrnou ořízkou potažený jemnou kůží a prsty uchopíte kvalitní pero nebo roller, budete překvapeni, jak rychle vaše myšlenky naberou nový směr.  

Každý, kdo často píše, ocení jednoduchý, ale funkční design psacího náčiní. Zaměřte se i na detaily jako je tloušťka a vyvážení pera, které by nemělo vaše prsty zbytečně namáhat při dlouhém psaní. A pokud při výběru váháte, navštivte butik Montblanc a vyzkoušejte si vyhlédnuté modely per naživo.

Přijďte si své nové pero vyzkoušet osobně do našeho butiku.

Poraďte se s našimi odborníky o vhodném typu, velikosti a hmotnosti vašeho nového psacího náčiní.

Luxusní kombinace

Výběru sešitu či poznámkového bloku byste měli věnovat stejnou pozornost jako výběru pscího náčiní. Z nabídky našich diářů a zápisníků je vám k dispozici velká řada klasických kombinací kvalitních kůží a barev. Samozřejmostí u všech výrobků firmy Montblanc je kvalita papíru, nejčastěji v luxusní gramáži 100g/m². Někteří recenzenti dokonce přiznávají, že tak dlouho jen okouzleně listovali prázdnými listy, až úplně zapomněli, co chtěli napsat.

Soulad materiálů vnese řád do vašeho pracovního prostředí. Barevný tón řemínku hodinek párujte třeba s koženým potahem zápisníku, peněženky, nebo tašky. Jednotu podtrhnete i drobnými detaily opakujícími se na doplňcích.

 

Řekněte to barvou

Stejně jako v případě bot, řemínků k hodinkám, nebo třeba kravat se ani v případě inkoustu neobejde žádný moderní gentleman bez několika různých barevných odstínů. A každý z nich určitě rád dosvědčí, že každá barva má jiný emocionální náboj a zásadně ovlivňuje co a jak píše. Tak třeba inkoust v irské zelené barvě. Potřebujete kreativní energii? Máte hlavu plnou hravých nápadů, které potřebujete dostat na papír? Sáhněte po tomto odstínu a v Montblancu slibují, že vaše myšlenky se po papíře rozeběhnou jako nezadržitelný proud.

Jaké hodinky?

Svůj styl můžete doladit čistě sportovními hodinkami. Doporučujeme však sportovně-elegantní ocelové pouzdro se zlatými indexy a ručkami. Ocel v kombinaci s růžovým zlatem působí elegantně, nadčasově a vhodně doplní třeba jednoduchý světlý outfit z bílé košile, džínových kalhot a pláště v barvě velbloudí srsti.

Podobný stylový výběr nabízí i další tradiční výrobci. Nadčasové modely hodin v jednoduchém designu v kombinaci zlata a hnědé kůže hledejte např. v kolekci Star Clasique od Montblanc, v kolekci Clifton u Baume and Mercier, nebo sáhněte po klasických TAG Heuer Carrera.

Nic se nevyrovná tomu, zkusit si hodinky na vlastní ruce.

Přijďte si hodinky vyzkoušet a poradit se s našimi odborníky. A navíc můžete porovnat z 300+ dalších modelů různých značek.

Nákupní rádce