TAG Heuer

Značka TAG Heuer, hodinářská legenda se stošedesátiletou tradicí, je neodmyslitelně spjatá se světem sportu. Zároveň je výrobcem hned několika ikon, časomír, které se zapsaly do dějin a stále patří mezi nejžádanější na trhu.

Text: Carollinum

Autorita ve světě sportu

TAG Heuer je už 160 let pojmem na poli prestižních sportovních hodinek a chronografů. Tento legendární švýcarský výrobce je silně spjatý se světem sportu, což potvrzuje i jako oficiální partner Premier League. Tvářemi této avantgardní značky jsou například topmodelka-rebelka Cara Delevingne a nebo Jean-Éric Vergne, šampion v závodění elektricky poháněných monopostů formule E. Tváří značky byl i legendární závodník Ayrton Senna, jehož jméno zdobí některé modely hodinek TAG Heuer.

Švýcarská legenda

Heuer Monaco Mcqueen

Firma byla založena v roce 1860 Edouardem Heuerem ve švýcarském St. Immier a později se profilovala jako top výrobce chronografů. Značku proslavil i herec Steve McQueen, který v 70. letech ve filmu LeMans hrdě nosil hodinky TAG Heuer Monaco s ikonickým čtvercovým pouzdrem a podpořil obrovskou popularitu těchto chronografů.

Specialista na chronografy

The MIKROGRIDER - TAG Heuer

Edouard Heuer, zakladatel firmy, hledal cesty ke zdokonalení hodinového mechanismu, které by umožnily spolehlivější chod a zlepšily přesnost. Jeho následovníci se postarali o to, že značka Heuer (a později TAG Heuer) překonala hned několik milníků ve vývoji přesnosti chronografů. V roce 1916 změnila svět profesionálního sportu, to když Mikrograph jako první náramkový chronograf na světě dovedl měřit čas s přesností na setinu sekundy. A naposledy v roce 2012 přišla s nejpřesnějšími hodinkami na světě, jejichž chronograf zvládne měření s přesností na 0,0005 sekundy.

První opravdu chytré hodinky od tradičního hodináře

TAG HEUER CONNECTED

Další prvenství si TAG Heuer připsal v roce 2015, když jako první výrobce tradičních hodinek představil chytré hodinky v tom smyslu, jak je vnímáme u výrobců počítačů a telefonů. Design hodinek TAG Heuer Connected Watch vychází z modelu Carrera a namísto klasického hodinového strojku doplněného o displej nabízí ryze digitální řešení. 

Dnes už je na trhu třetí řada těchto populárních chytrých hodinek. Pouzdrošířku 45 mm, může být vyrobeno z oceli či titanu. Hodinky jsou doplněny tahem či kaučukovým řemínkem. O chod všech chytrých funkcí se stará operační systém Android Wear OS od Googlu a hodinky lze použít jak s telefony s Androidem, tak i s iPhony. Po dvou letech se značka rozhodla vyměnit srdce přístroje. Z dvoujádrový procesoru od Intelu přeskočila na čipset od Qualcommu s názvem Snapdragon Wear 3100.

Zaujala vás značka TAG Heuer? Prohlédněte si kolekci v butiku Carollinum, Pařížská 11, Praha 1, email: prodejna@carollinum.cz.

Vybráno z Carollinum magazínu