Legenda jménem Rolex

Rolex je jedním z nezpochybnitelných symbolů švýcarského hodinářství a luxusu vůbec. Značka, která přispěla v roce 1905 svým vlastním způsobem k vzniku náramkových hodinek se může pyšnit více jak 500 patentovanými inovacemi, mezi které patří například první vodotěsné náramkové hodinky - Oyster, nebo samonatahovací mechanismus - Perpetual rotor. Za více jak století své existence doprovázely hodinky se zlatou korunkou objevitele a dobrodruhy po celém světě, na nejvyšší vrcholy světových pohoří i do největších hloubek oceánů.

Legendární kolekce Oyster

Slavná kolekce Rolexu odvozuje svůj původ od modelu Oyster - prvních vodo- a pracho-těsných hodinek, které v roce 1926 sestrojil zakladatel Rolexu Hans Wilsdorf. Jsou založené na patentovaném systému, který pouzdro uzavírá stejně hermeticky jako je tomu u ponorek. Pro Hanse Wilsdorfa byl ztělesněním hodinářského ideálu - precizní, spolehlivé, vodotěsné, a přitom elegantní hodinky, které mohou být nošeny při jakékoli příležitosti. Nadčasový styl a univerzální použití jsou dodnes základními a snadno rozeznatelnými hodnotami každého modelu hodinek z kolekce Oyster.

Cosmograph Daytona

Pro všechny s láskou benzínu a rychlosti. Ikonický model, který spatřil světlo světa v roce 1963 jako profesionální nástroj pro závodní jezdce. Osazený lunetou s tachymetrem a vysoce přesným mechanickým strojkem vyvinutým v Rolexu, jde o chronograf, pověstný svou spolehlivostí a tradiční volbu pro měření času a průměrnou rychlost.

Yacht-Master

Symbol spojení Rolexu a světa námořního jachtingu, které se datuje do padesátých let. Doma na palubě na otevřeném moři, stejně tak jako v elegantní lounge jachtařského klubu.

GMT-Master

Model navržený původně pro profesionální použití si díky nekompromisní spolehlivosti a robustnímu designu rychle získal pozornost i širší cestovatelské veřejnosti. Schopnost zobrazit čas v různých časových pásmech, masivní a při tom velmi univerzální vzhled, dělají z tohoto modelu ideálního společníka na dlouhé cesty  a do každé společnosti.

Rolex musí vždy usilovat o to, aby jednal a viděl věci odlišně od ostatních! Každé naše hodinky musí být velvyslancem kvality.


The Rolex way

Od roku 1905, kdy Hans Wilsdorf stvořil nejpřesnější a nejspolehlivější náramkové hodinky na světě, kráčí značka po své vlastní cestě a rozvíjí svou osobitou filozofii. Každé hodinky nesou stopy původního přesvědčení zakladatele Rolexu, že jen nejvyšší kvalita a výjimečnost je jediný možný směr pro legendární výrobky se zlatou korunkou.

The Rolex Codes

Superlative Chronometer

Všechny hodinky Rolex nesou označení Superlative Chronometer. Zelená pečeť stvrzuje, že uspěly v náročné sérii testů v laboratořích Rolexu. Cerifikace se týká pouze celých, sestavených hodinek a zaručuje vodotěsnost a bezchybné fungování všech funkcí mechanického strojku. Preciznost hodinek Rolex se pohybuje v rozmezí -2/+2 vteřiny za den, což je dvakrát více než je oficiálně požadováno pro hodinky, které se můžou podle oficiální certifikace pyšnit výjimečným označením chronograf.

Vyrobeno ve Švýcarsku

Slavná historie švýcarského hodinářství a Rolexu se prolínají takřka jako jeden příběh. Značka se zlatou korunkou stála u zrodu prvních náramkových hodinek a je původcem více než 400 patentů a inovací. Rolex navrhuje a vyrábí všechny nezbytné součástky svých hodinek ve vlastních závodech - od slévání zlatých slitin, přes strojovou a ruční výrobu a kompletaci strojků, pouzder, číselníků a tahů.

Vodotěsnost

Hlavní poznávací znak kolekce Rolex Oyster je patentované hermeticky uzavřené pouzdro, navržené v roce 1926. Dnešní hodinky značky Rolex jsou vodotěsné do minimální hloubky 100 metrů u modelů Oyster a 50 metrů u modelů Cellini.

Samonatahovací mechanismus

V roce 1931 přišel Rolex s prvními náramkovými hodinkami s automatickým nátahem pomocí otočného rotoru Perpetual. Inovace spočívala v umístění závaží na centrální osu. Pohybem zápěstí se rotor otáčel a zajišťoval tak přísun energie.

Spolehlivost

Od počátku existence značky Rolex dokazují její hodinky schopnosti obstát v extrémních podmínkách - od největších podmořských hloubek, přes nejvyšší vrcholy světových pohoří, ve vzduchu i na závodních tratích. Všude tam se vrací úsilí Rolexu o absolutní dokonalost a jeho odvaha přicházet s novými řešeními.

Butik Rolex

Je nám ctí, že můžeme tuto výjimečnou značku zastupovat v jediném značkovém butiku v České republice v Pařížské ulici č. 14 a nabídnout vám bezkonkurenčně nejširší sortiment hodinek Rolex.

DO OBCHODu

Vybráno z Carollinum magazínu