IWC - hodinářská ikona

Když roku 1868 založil teprve sedmadvacetiletý bostonský rodák Florentine Ariosto Jones v malém městečku Schaffhausen poblíž mohutných Rýnských vodopádů International Watch Company, málokdo čekal, že se právě píší první kapitoly revoluce hodinářského průmyslu.

Spojení hodinářské tradice, sahající v údolí Rýna až do počátku 15. století, s americkým podnikavým duchem a důrazem na inovace učinilo z IWC brzy hodinářskou ikonu. Své postavení předního inovátora společnost definitivně potvrdila v roce 1885, kdy jako první na světě osadila své hodinky číslicovým displejem namísto tradičního číselníku, čímž prošlapala cestu pro digitální hodinky.

Díky nejmodernějším technologiím dokázaly hodinky IWC vždy obstát i v těch nejextrémnějších podmínkách. Proto si získaly srdce profesionálních pilotů, automobilových závodníků i potápěčů – to když model Aquatimer vydržel tehdy nepředstavitelný tlak 20 atmosfér.

Hodinky pro královské letectvo

Slavnou řadu pilotních hodinek odstartovala IWC roku 1936. O čtyři roky později spatřil světlo světa slavný model The Big Pilot’s Watch 52 T. S. C. vyvinutý speciálně pro potřeby armádních vzdušných sil. Pozornost poutal nejenom střídmým vzhledem, inspirovaným přístroji na palubách letadel, ale především velikostí svého pouzdra – s 55 milimetry jde dodnes o největší hodinky, jaké IWC vyrobila a také o největší pilotní hodinky vůbec.

Praktičnost produkce IWC oceňovala především britská armáda, která s hodináři během druhé světové války navázala úspěšnou mnohaletou spolupráci. Od roku 1944 se na rukách britských pilotů vyjímaly hodinky s gravírovanými písmeny W. W. W. (Watch, Wrist, Waterproof) na zadní straně pouzdra.

Po válce se nový technologický ředitel Albert Pellaton – génius, který výrobu hodinek posunul na hranice výrobních možností – zasadil o zásadní vylepšení pilotních hodinek a jeho model Mark 11 pak příslušníci Royal Airforce používali po celých 30 let.

Dnes patří mezi nejprodávanější - reference 377714 model Pilot’s Watch Chronograph Edition “Le Petit Prince”


Známka úspěchu

Neutuchající úsilí propojovat design, ušlechtilé materiály a prvotřídní technologie vyústilo na konci 70. let ve spolupráci IWC s designérem Ferdinandem Porschem. Jejím výsledkem byly první náramkové hodinky se zabudovaným kompasem a později také první hodinky v titanovém pouzdře. V oblasti mechanického zpracování titania se IWC dodnes udržuje na špičce vývoje, mimo jiné i díky spolupráci s leteckými společnostmi, jako je francouzská Aérospatiale.

Díky stoprocentní spolehlivosti, pokrokovosti a futuristickému designu si hodinky IWC našly řadu příznivců mezi vrcholovými sportovci. Se značkou jsou spojeni například legendární francouzský fotbalista Zinédine Zidane, německý tenista Boris Becker nebo vícenásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton.

Stále oblíbenější jsou i mezi celebritami z řad showbyznysu. Pro jejich charismatický vzhled a komfortní nošení je obdivují například Bradley Cooper nebo Quentin Tarantino. Jedinečné hodinky IWC jednoduše souzní se všemi, kterým je sympatická dravost a neustálá snaha objevovat nové horizonty. 

Hodinky IWC prodává butik Carollinum, Pařížská 11, Praha 1.

Nic se nevyrovná tomu, zkusit si hodinky na vlastní ruce.

Přijďte si hodinky vyzkoušet a poradit se s našimi odborníky. A navíc můžete porovnat z 300+ dalších modelů různých značek.

Vybráno z Carollinum magazínu