MIDO - precizní švýcarské hodinky za dostupnou cenu

Hodinky MIDO se vyznačují kombinací kvality, inovace, funkčnosti a nadčasového designu za dostupnou cenu. Fascinace technickým pokrokem a ikonami světové architektury stojí za inspirací každé modelové řady: Multifort, Ocean Star, Commander, Baroncelli a Belluna.

MULTIFORT

Ikonický model vycházející ze původní verze ze 30. let. Nový design je inspirovaný slavným mostem Harbour Bridge v australském Sydney.

OCEAN STAR

Sportovní řada Ocean Star odkazuje k námořníkům, majákům a příběhu spojenému s Gibraltarem.

COMMANDER

Je pomyslnou poctou industriální oceli, jejím chladným křivkám, inspirován liniemi impozantní Eiffelovy věže v Paříži.

BARONCELLI

Klasické hodinky inspirované operou v Rennes. Subtilní křivky a kontury se odkazují k této významné stavbě.

BELLUNA

Vzdává hold slavné Royal Albert Hall v Londýně. Je harmonickou hrou kruhů a linií, které zosobňují klasickou eleganci.

TRADICE ZNAČKY MIDO

MIDO je tradiční švýcarská hodinářská značka, založil ji v roce 1918 Georges Schaeren. Zpočátku vyráběla zdobné dámské hodinky a pánské modely inspirované světem motorsportu. Ve 30. letech vyvinula speciální korkové těsnění korunky zvané Aquadura a model Multifort, který měl na svou dobu unikátní kombinaci funkčních vlastností: automatický nátah, voděodolnost, odolnost vůči magnetickému poli a nárazu. V roce 1939 začalo Mido jako symbol odolnosti svých hodinek používat symbol ocelového robota zvaného „Robi“. Značka se postupně etablovala na trhu mechanických hodinek, část své produkce již v 70. letech vyráběla s oficiální certifikací přesnosti COSC. Její tváří byl Björn Borg. Od roku 1983 se Mido stalo součástí prestižní hodinářské skupiny Swatch Group. Postupně rozšířilo modelové řady a designově se značka inspirovala ve světě architektury.

PRODEJNÍ MÍSTA

Nejnověji jsou hodinky MIDO dostupné i v ČR u těchto prodejců:

Vybráno z Carollinum magazínu