MIDO - precizní švýcarské hodinky za dostupnou cenu

Hodinky MIDO se vyznačují kombinací kvality, inovace, funkčnosti a nadčasového designu za dostupnou cenu. Fascinace technickým pokrokem a ikonami světové architektury stojí za inspirací každé modelové řady: Multifort, Ocean Star, Commander, Baroncelli a Belluna.

MULTIFORT

Nárazuvzdorné, antimagnetické a voděodolné hodinky Multifort s automatickým nátahem slaví letos osmdesát pět let. Moderní design našel inspiraci v australském Sydney a majestátnosti slavného mostu Harbour Bridge.

OCEAN STAR

Sportovní řada Ocean Star odkazuje k příběhům námořníků, kteří při svých zaoceánských cestách míjeli maják u Gibraltaru.

COMMANDER

Je pomyslnou poctou industriální oceli a její chladné síle. Čerpá z jedinečnosti Eiffelovy věže, rok 2019 je pro ni zásadní milník. Slaví totiž již šedesáté výročí.

BARONCELLI

Klasické hodinky inspirované operou v Rennes ve francouzské Bretani. K této významné stavbě odkazují jak subtilní křivky, tak i přesné kontury. 

BELLUNA

Vzdává hold slavné budově Royal Albert Hall v Londýně. Je harmonickou hrou kruhů a linií, které zosobňují klasickou eleganci.

TRADICE ZNAČKY MIDO

MIDO je tradiční švýcarská hodinářská značka, založil ji v roce 1918 Georges Schaeren. Zpočátku vyráběla zdobné dámské hodinky a pánské modely inspirované světem motorsportu. Ve 30. letech vyvinula speciální korkové těsnění korunky zvané Aquadura a model Multifort, který měl na svou dobu unikátní kombinaci funkčních vlastností: automatický nátah, voděodolnost, odolnost vůči magnetickému poli a nárazu. V roce 1939 začalo Mido jako symbol odolnosti svých hodinek používat symbol ocelového robota zvaného „Robi“. Značka se postupně etablovala na trhu mechanických hodinek, část své produkce již v 70. letech vyráběla s oficiální certifikací přesnosti COSC. Její tváří byl Björn Borg. Od roku 1983 se Mido stalo součástí prestižní hodinářské skupiny Swatch Group. Postupně rozšířilo modelové řady a designově se značka inspirovala ve světě architektury.

PRODEJNÍ MÍSTA

Hodinky MIDO jsou dostupné u těchto prodejců:

Vybráno z Carollinum magazínu