Bohatá historie luxusních hodinek Baume & Mercier

Již téměř dvě století evokuje jméno hodinářského domu Baume & Mercier nadčasový styl a cenově přístupný luxus. Jeho hodinářské výtvory, tak odrážejí skutečné hodnoty luxusních hodinek i bohaté dědictví manufaktury.

Louis-Victor a Celestin Louis-Victor a Celestin Baume 

Historie těchto luxusních hodinek se začala psát v roce 1830, když bratři Louis-Victor a Celestin Baumeovi založili hodinářskou dílnu pod názvem Frères Baume v Les Bois ležící ve švýcarském kantonu Jura. Díky věrnosti svému počátečnímu krédu „Akceptovat pouze dokonalost a vyrábět hodinky jen nejvyšší kvality“, se jim podařilo rozvinout malou rodinnou firmu ve fungující společnost.

OBDOBÍ EXPANZE

Když po roce 1876 převzala otěže rodinného podniku druhá generace, jméno Frères Baume už bylo ve světě známé a jeho hodinky značně populární. 

Alcide a Arthur Baume 

Synové Louise Victora - Alcide a Arthur se společně chopili vedení, přičemž Alcide zůstal ve Švýcarsku a Arthur odešel dobývat nové zahraniční trhy a šířit mezinárodní povědomí.

SPOJENECTVÍ

Williamem Baumem a Paulem Mercier

V roce 1910 přebírá vedení již věhlasného domu třetí generace rodiny prezentovaná Williamem Baumem. Ten se o osm let později rozhodl uzavřít strategické partnerství s obchodníkem a milovníkem umění Paulem Mercier, ze kterého se zrodila značka Baume & Mercier se sídlem v Ženevě.

OSUDOVÉ OKAMŽIKY

Baume & Mercier a kapesní hodinky pro MelinduMelinda a její kapesní hodinky z roku 1869

I přes neustále zvětšující se velikost firma dbala na rodinné vztahy a vlastnoručně vyrobené hodinky se staly jejich součástí. Důkazem toho jsou i dochované kapesní hodinky z roku 1869, které daroval zakladatel Louis-Victor Baume své dceři Mélině. Aniž by tušil, započal tradici darování hodinek Baume & Mercier při významných životních okamžicích.

Darování luxusních hodinek Baume & Mercier je tak již od samého začátku manufaktury vnímáno jako velmi emotivní zážitek. I pro úctu ke svým kořenům tak značka navázala spolupráci se světoznámým fotografem Peterem Lindberghem, který velmi vkusně tyto osudové životní okamžik zachytil.

NOVÁ ETAPA

Manufaktura Baume & MercierPohled od manufaktury Baume & Mercier

V roce 1988 nastává pro Baume & Mercier nová etapa, kdy společnost vstupuje do luxusní skupiny Richmont. Synonymum přístupného luxusu, se Baume & Mercier stal volbou milovníků hodinek hledající produkt s historií, excelentním provedením a jedinečným designem nepodléhajícím plynoucímu času.

BAUME & MERCIER DNES

Skica hodinek Baume & MercierSkica nových hodinek

Společnost dnes zaměstnává na 200 lidí a je přítomná ve více než 100 zemích světa prostřednictvím selektivní sítě 1600 prodejních míst. Časomíry Baume & Mercier jsou ztělesněním vášně hodinářů neustále hledajících dokonalost. Každé hodinky se od první do poslední součástky rodí pod střechami dílen manufaktury, přičemž samotnému zrodu předchází na desítek skic a stovek hodin modelování a nakonec několik let vývoje. Značka je držitelem také několika patentů, z nichž se mnohé dodnes používají.

Vybráno z Carollinum magazínu