Prototyp pravého muže: vybíráme hodinky v army stylu

Kdo by neznal legendární film Top Gun. Tom Cruise v něm v hlavní roli ztělesňoval prototyp pravého muže, kterého poznáte na první pohled. Vojenský pilot byl v kokpitu rozpoznatelný stylovou leteckou bundou, brýlemi, nechyběly kožené rukavice a v neposlední řadě měl na zápěstí pořádné hodinky.

Jelikož tento styl je jistou klasikou nejednoho pánského šatníku, pořádné hodinky by jej měly vhodně ošperkovat. Právě švýcarské mechanické hodinky získaly své renomé mimo jiné díky armádě. Některé značky, jako například ikonický Breitling, se proslavily právě tím, že vyráběly letecké hodinky. Svého času je měl každý pilot.

Cockpit B50

216100 Kč

BREITLING

ukázat

Avenger Bandit

148000 Kč

BREITLING

ukázat

Avenger Blackbird

121000 Kč

BREITLING

ukázat

Modely od Breitlingu jsou charakteristické právě tím, že mívají ciferník zpracovaný tak, aby se v něm dobře zorientoval každý letec. Často jsou vyrobeny z titanového pouzdra, díky čemuž jsou předurčeny pro extrémní podmínky. 

Pokud chcete jednodušší ciferník, sáhněte po některém z modelu značky Panerai. Jejich historie je sice spjata především s podmořskými hloubkami, přesto jejich robustní tvar dává na pánském zápěstí jistou signifikantní dominanci a nepřehlédnutelnost.

Hodinky v army stylu bývají nejčastěji doplněny o kožené, pryžové, nebo látkové řemínky. Výjimkou nejsou řemínky přímo v khaki barvách. Obecně lze říci, že se hodí na každodenní nošení ke sportovnímu a ležérněji laděnému oblékání. Vyniknou ale i na zápěstí, které vykoukne zpod manžety čistě bílé košile.

Luminor 8 days

180200 Kč

PANERAI

ukázat

Big Pilot's Watch Heritage

371000 Kč

IWC

ukázat

Khaki Field Day Date

19600 Kč

HAMILTON

ukázat

V butiku Carollinum najdete i další modely ve vojenském stylu. Přijďte se k nám podívat, pomůžeme vám vybrat ty nejlepší přímo pro vás.

Vybráno z Carollinum magazínu