Každé hodinky potřebují pravidelně servisovat

Mechanické hodinky jsou nejen klenotem na zápěstí, ale také náročným mechanismem, o které je zapotřebí se starat. Některé aktivity jsou na poškození mechaniky náchylnější než jiné. Na co si dát pozor a co preventivně nezanedbat?

Vodotěsnost - Bez ohledu na míru vodotěsnosti daného typu hodinek platí jedno zásadní pravidlo - 2 až 3 hodiny po vystavení hodinek vodě (včetně typů přímo na potápění) zůstává zbytková vlhkost na tlačítkách. Pokud byste se je rozhodli natáhnout, seřídit, nebo jste korunku před stykem s vodou pořádně nezacvakli, může se voda dostat dovnitř.

Zkontrolovat vodotěsnost je vůbec nejvhodnější způsob preventivní péče. Zastavte se k nám do servisu alespoň jednou za rok. Těsnění na vašich hodinkách zkontrolujeme zdarma.

Kožený řemínek - Je zcela normální, že nošením se kůže opotřebí. Samozřejmě záleží, jak často hodinky nosíte, nicméně berte v potaz, že průměrná životnost koženého řemínku je zhruba jeden rok. Poté je dobré jej vyměnit.

Prudký náraz - Mechanické hodinky jsou citlivé na prudké sportovní údery, zejména pak při tenise nebo golfu. Strojek při nich může utrpět poškození stejně jako při pádu na zem.

Letiště, sportovní skříňky, umyvadla - Přestože je tato trojice natolik všední, pro mnoho hodinek je však osudná. Sklouznutí hodinek z umyvadla na kachličky v koupelně, nebo pád na podlahu při kontrolách na letišti či sportovní šatně může mít neblahé následky na sklíčko, v horším případě přímo na strojek či ciferník. Buďte při těchto příležitostech opatrní.

Děti - Zní to sice banálně, ale děti si velice rády hrají s brýlemi, mobily a také hodinkami. Rozhodně nedoporučujeme jim je dávat na hraní, nebo jen na prohlížení.

Závěrem samozřejmě platí, že pokud hodinky vydávají podivný zvuk nebo se chovají nestandardně, zamířit byste měli co nejdříve právě do servisu. Nejenže je lepší prověřit stav hodinek, ale zejména v případě potíží zamezit dalšímu poškození na strojku. Rádi Vás uvítáme v našem specializovaném hodinářském servisu:

Hodinářský servis Carollinum 

Pařížská 9, 110 00, Praha 1

Tel.: +420 224 813 702

E-mail: servis@carollinum.cz

Otevírací doba: Po – Pá: 10:00 – 18:00

Vybráno z Carollinum magazínu