Veletrh luxusních hodinek Umění času 2018

Představit novinky hodinářských manufaktur a ukázat hodinářské řemeslo, to byl záměr veletrhu luxusních hodinek s názvem Umění času. V úterý 27. listopadu 2018 ho v historických prostorách Rudolfina v Praze pořádala společnost Carollinum. Privátní akce byla v roce 2018 poprvé otevřena veřejnosti (v čase od 16 do 17:30 hodin).

Na výstavě bylo prezentováno přes tři sta exkluzivních hodinek od jedenácti špičkových hodinářských značek, jako jsou například Rolex, Patek Philippe, A. Lange & Söhne, Vacheron Constantin, Breitling, IWC, Panerai nebo Jaeger-LeCoultre.

Návštěvníci mohli seznámit  s ikonami hodinářského řemesla, mohli na spatřit práci hodinářského mistra, rytce či šperkaře.

V rámci akce a oslav 100. výročí založení Československa bulo také poprvé odhaleno a předáno ocenění Zlatá vteřina určené významným osobnostem česko-slovenské společnosti. Speciálně pro tuto příležitost vznikla v tradiční české sklářské manufaktuře Moser cena ve tvaru přesýpacích hodin.

Veletrh Umění času navázal na takzvané „salony vysokého hodinářství“, které mají svou tradici především v Ženevě, Londýně, New Yorku anebo ve Vídni.

„Pro Prahu je akce uznáním, že je světovými značkami vnímána jako místo, kde takováto exkluzivní akce najde erudované a vášnivé publikum,“ uvedla k akci majitelka rodinné společnosti Carollinum Tamara Kotvalová.

Vybráno z Carollinum magazínu