Vacheron Constantin představuje řadu Fiftysix v modré barvě

Asi nejvýraznějším prvkem u novinek z řady Fiftysix je modrá barva. Ženevská značka Vacheron Constantin takto sladila inovované modely Complete Calendar a Self-winding. Oba charakterizuje moderní design s retro nádechem. Však také za jejich inspirací jsou ikonické hodinky z roku 1956,  jejichž vzhled (nožky pouzdra) připomínají symbol značky - Maltézský kříž.  Ten je rovněž poznávacím znamením hodinářského domu, který byl založen roku 1755.

Tmavě modrá barva petrolejového odstínu byla speciálně navržena právě pro tuto kolekci. Zosobňuje tak nadčasovou eleganci, kterou muži ocení zejména při každodenním ladění svého outfitu. Hodí se jak k oblekům, tak méně formálním příležitostem.

Fiftysix Complete Calendar

Tento model je vybaven automatickým nátahem. Kompletní kalendář ukazuje datum, den i měsíc a stejně tak i měsíční fázi s přesností na 122 let. Model je osazen kalibrem 2460 a jednoduchým, dobře čitelným ciferníkem s arabskými číslicemi. Řemínek je pak vyroben z kůže aligátora.

Model - reference: 4000E/000A-B548

Kalibr: Mechanický automatický strojek 2460 QCL/1

Průměr pouzdra: 40 mm

Voděodolnost: 3 bar

Safírové sklíčko

Fiftysix Self-winding

Jednoduchost a funkčnost v jednom těle. Nový model Fiftysix Self-winding moderním způsobem zpracovává design 50. let. Díky safírovému sklíčku pokrývající dýnko je dobře viditelný strojek hodinek. I v tomto případě je ciferník v tmavě modré petrolejového odstínu. Označení hodin je stejně tak vyrobeno z bílého zlata a pro dobrou viditelnost doplněno o luminiscenční prvky.

Nové modely hodinek z veletrhu SIHH 2019 budou dostupné na butiku Carollinum v průběhu roku 2019. 

Model - reference: 4600E/000A-B487

Kalibr: Mechanický strojek 1326

Průměr pouzdra: 40 mm

Voděodolnost: 3 bar

Safírové sklíčko

Vybráno z Carollinum magazínu