Vacheron Constantin ukázal Overseas Tourbillon

Ženevská značka Vacheron Constantin předvedla na domácím veletrhu SIHH 2019 jedno z největších překvapení. Kolekci Overseas, která patří mezi nejvýznamnější řady hodinářského domu, poprvé doplnila o jednu z nejnáročnějších komplikací – tourbillon.

Řadu Overseas vždy charakterizují dvě stěžejní témata a to cestování a otevřenost světu. Nejinak je tomu v případě nového modelu Overseas Tourbillon, prezentovaného v pouzdře z ušlechtilé oceli a s výrazným modrým ciferníkem. Označení hodin na ciferníku je vyrobeno z 18karátového zlata s luminiscenčními prvky.

Samotný řemínek pak kombinuje dynamiku v harmonických liniích. Je snadno vyměnitelný, přičemž navržen byl v několika provedeních, díky čemuž umožňuje variovat různé styly. Krom oceli je možné vybírat kůži v modré barvě, případně pryžový řemínek rovněž v modré variantě.

Hodinářskému domu Vacheron Constantin se tak podařilo vytvořit unikátní model podtrhující filozofii řady Overseas a zároveň ukázat to nejlepší z vysoké hodinařiny. Model je osazen kalibrem 2160, který byl poprvé představen v loňském roce. Složen je ze 188 komponent s tloušťkou strojku pouhých 5,65 mm a doplněn je o periferní rotor z 22karátového zlata.

Tato precizní a jemná mechanika je pomyslným srdcem bijícím na očích ve spodní části ciferníku. Kalibr disponuje rezervou nátahu až 80 hodin.

Nové modely hodinek z veletrhu SIHH 2019 budou dostupné na butiku Carollinum v průběhu roku 2019. 

Model - reference: 6000V/110A-B544

Kalibr: Mechanický strojek 2160

Průměr pouzdra: 42,5 mm

Voděodolnost: 5 bar

Safírové sklíčko

Vybráno z Carollinum magazínu