Vacheron Constantin představuje novinky pro rok 2014

Letošní novinky nejstarší ženevské hodinářské manufaktury s nepřerušenou výrobou stavějí na tradici a dědictví značky. Bohatě zdobené limitované edice Métiers d’Art dokládají jedinečnou expertízu v ručním dekorování.

Máte rádi luxusní hodinky? Odebírejte Carollinum newsletter.

Malte Tourbillon Collection Excellence Platine

Malte Tourbillon Collection Excellence Platine

Čistá, vzácná, věčná... platina je nejušlechtilejším kovem vysokého hodinářství. Od roku 2006 vzdává Vacheron Constantin hold tomuto materiálu prostřednictvím limitovaných edicí Collection Excellence Platine. Letošním klenotem do této sbírky je padesát kusů platinové verze modelu Malte Tourbillon, který byl uveden před dvěma lety v růžovém zlatě.

Tourbillon, královská hodinářská komplikace, je uložen v kleci tvaru maltézského kříže, emblému značky Vacheron Constantin.

Model je osazen mechanickým strojkem s ručním nátahem kalibru 2795 s 45 hodinovou rezervou chodu a doplněn tmavě modrým řemínkem z krokodýlí kůže.

Malte Small Model

Malte Small Model

Soudkový tvar pouzdra, který byl v roce 1912 pokrokovou snahou vymanit se z obvyklého kulatého tvaru kapesních hodinek, se stal pro Vacheron Constantin typickým. Jeho eleganci podporuje mírné vyklenutí, díky němuž hodinky obzvláště příjemně padnou na zápěstí.

Letošní dámskou novinku tvoří působivá kombinace 18-ti kt bílého zlata na pouzdře obroubeném 50 diamanty a absolutně čistý stříbřitý číselník, jenž zdobí jen římské číslice VI a XII a útlé indexy aplikované z bílého zlata.

Pouzdro, které je vodotěsné do 30 m a silné jen něco málo přes 7 mm, skrývá quartzový strojek. Temně modrý řemínek z aligátora znamenitě doplňuje tento navýsost ženský model.

Více informací o luxusních hodinkách Vacheron Constantin Vám rádi poskytnou v butiku Carollinum v Pařížské ulici, Praha 1. 

Vybráno z Carollinum magazínu