Tamara Kotvalová je podnikatelkou roku 2019

Zakladatelka a majitelka společnosti Carollinum Tamara Kotvalová má za sebou další úspěšný rok. Jaro přineslo rekonstrukci multibrandového butiku Carollinum, podzim byl ve znamení značky Rolex a otevření Carollinum Rolex Boutique, jednoho z největších butiků této světoznámé švýcarské značky ve Střední Evropě. Za své podnikatelské úspěchy získala první místo v rámci projektu Ocenění Českých Podnikatelek.

Tamara Kotvalová založila společnost Carollinum v roce 1996. Stala se partnerem pro světoznámé luxusní značky jako jsou Rolex a Patek Philippe a vybudovala tradiční rodinnou firmu s rostoucím byznysem. Tento příběh, který začala psát Tamara Kotvalová před třiadvaceti lety, hodnotila odborná porota projektu Ocenění Českých Podnikatelek nejvyšší příčkou.

Při slavnostním předávání ceny v kategorii Velká firma poděkovala Tamara Kotvalová porotě, své rodině a zaměstnancům. „Věřím, že mé podnikání a úspěšná firma by mohly být inspirací pro mladé začínající české podnikatelky.“ K samotnému projektu Ocenění Českých Podnikatelek dodala: „Spojuje nás stejná myšlenka, a tou je národní hrdost. Slogan Budujeme hrdé Česko, s nímž se tento projekt pojí, je společnosti Carollinum velmi blízký. V rámci našich aktivit se spojujeme s významnými českými osobnostmi, podporujeme české válečné veterány.

Projekt pro významné podnikatelky OČP pořádá společnost Helas, záštitu nad ním převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Kandidátkami na ocenění bylo letos 24 281 podnikatelek, uděleno bylo první až třetí místo ve třech kategoriích – malá, střední, velká firma – a čtyři další speciální ceny. V nezávislé odborné porotě složené z jednadvaceti osobností českého businessu zasedla například i Kateřina Kadlecová z USSPA, Marta Nováková z U & SLUNO či Eliška Hašková Coolidge z Coolidge Consulting Service.

Vybráno z Carollinum magazínu